Про це він заявив під час свого виступу на Всесвітньому конгресі кримських татар, що триває у Туреччині.

За словами Джемілєва, Росія всіляко перешкоджає подальшій репатріації кримських татар на півострів.

У пресі окупаційної влади Криму було кілька публікацій про те, що кримські татари, які досі перебувають у місцях заслання, дізнавшись про приєднання Криму до Росії, нібито страшенно зраділи і швидко почали переселятися в Крим,
— розповів Джемілєв.

Проте він пояснив, що насправді все відбувається з точністю до навпаки, бо після окупації до Криму прибуло всього 76 сімей, але жодній сім'ї не дозволили оселитися на півострові, оскільки, виявилось, що щорічна "квота" вже вичерпана.

За словами Джемілєва, у Росії водночас постійно заявляють про плани заселити Крим росіянами, греками з Донбасу або представниками інших етносів.

Читайте також: Порошенко пообіцяв кримським татарам національну автономію в звільненому Криму

"Словом, проводиться приблизно та ж сама політика етнічної зачистки півострова, яка практикувалася Російською імперією після першої окупації Криму в 1783 році", — додав він.

Лідер кримських татар зазначив, що особливі зусилля окупаційна влада вживає, щоб ліквідувати представницький орган кримських татар — Меджліс кримськотатарського народу і замість нього створити свою кримськотатарську маріонеткову структуру.

Є всі ознаки того, що окупанти спробують повністю ліквідувати систему національного самоврядування кримських татар традиційними силовими методами,
— наголосив Джемілєв.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Павло Клімкін пообіцяв застосувати "силу" для повернення Криму.