"Його катували струмом підключеним до вух. Стас казав, що як пропускали струм, то аж очі вилазили. Пускали на рівні 30 одиниць і обіцяли довести до 100. Били так, що вся нижня частина тіла чорна була", – розповів журналіст Андрій Діхтяренко.

Читайте також: "Росія чекає на реакцію США": адвокат Сенцова прокоментував ймовірний обмін політв'язня

Журналіст "Радіо Свобода" Андрій Діхтяренко зачитує свідчення чоловіка, який був співкамерником Станіслава Асєєва. Він попросив не називати його ім'я. Зі Станіславом в одній камері провів не один місяць.

Він відмовлявся їсти скисле, я йому говорив що даремно. Краще з'їсти таке ніж з голоду здохнути тут,
– заявив Діхтяренко.

Станіслав не виїхав із окупованого Донецька, бо був змушений доглядати за бабусею. Там вирішив працювати для українських ЗМІ. Під пседонімом Станіслав Васін писав про ситуацію в захопленому терористами міст, гостро критикував терористичний режим.

У травні 2017 року його затримали бойовики та тривалий час це приховували, зокрема навіть тримали під вигаданим ім'ям, відповідали на його повідомлення. Лише після широкого розголосу у ЗМІ бойовики визнали, що Асєєв в їхньому полоні, як він зараз виглядає, ми знаємо лише з кадрів пропагандистських російських каналів. Сьогодні ж він зустрічає свій другий день народження у полоні. Замість святкового торту – холодні стіни підвалу в окупованому Донецьку. Про що нагадав його друг, колишній нардеп Єгор Фірсов

Так у мережі стартував флешмоб #FreeAseev, де друзі, знайомі та читачі згадують Станіслава та звертаються до влади з проханням пришвидшити повернення Асєєва.