Про це у своїй заяві повідомило Міністерство інформації і культури Нігерії.

Читайте також: В МЗС підтвердили, що українець потрапив у полон піратів біля Нігерії

Ми дуже засмучені тим що сталося. До і після крайнього терміну, встановленого її викрадачами, федеральний уряд зробив все можливо, що повинен робити відповідальний уряд, щоб врятувати працівника. Ми глибоко засмучені цим вбивством,
– заявив глава міністерства Лай Мохаммед.

Моххамед також додав, що Нігерія буде продовжувати вести переговори з бойовиками і намагатися домогтися звільнення співробітників, які перебувають у них в полоні.

У неділю міжнародний комітет "Червоного Хреста" закликав уряд Нігерії домогтися звільнення викрадених раніше в країні бойовиками медичних працівників, зазначаючи, що це потрібно зробити в найближчу добу.

Нігерійська газета The Cable написала, що вбитою заручницею є Хаува Леман – нігерійська співробітниця Міжнародного Комітету "Червоного Хреста". Вона була акушеркою, студенткою медичного факультету університету міста Майдугурі. Інцидент стався після того, як закінчився термін ультиматуму, який оголосили викрадачі.

У виданні розповіли подробиці викрадення Хауви Леман. Дівчину та її двох колег захопили у заручники 1 березня 2018 року під час нападу бойовиків на військовий табір у місті Ранн на північному сході Нігерії. В ході атаки тоді загинули 4 нігерійських військовослужбовці, четверо поліцейських і чотири співробітники гуманітарних організацій.

Читайте також: Пірати в Нігерії викрали 12 моряків, серед них і українця

Одна з трьох заручниць, Сайфура Ахмед Хорса, була вбита у вересні. Екстремісти заявили, що вони вбили Хаува і Сайфуру тому, що вони були мусульманками, які відступилися від своєї віри, погодившись співпрацювати з міжнародними гуманітарними організаціями.

Хауву Леман вбили терористи однією з фракцій "Боко харам", яка називає себе "Ісламська держава в Західній Африці". Терористи з "Боко харам" продовжують утримувати третю заручницю, медсестру на ім'я Еліс Нгадда, співробітницю Дитячого Фонду ООН.

Хто такі "Боко харам"?Засноване у 2002 році радикальне ісламістське угруповання, яке діє на північному сході Нігерії, півночі Камеруну та Нігеру. Організація прославилася нападами на церкви, школи, поліцейські дільниці, а також викраденням та вбивством невинних серед місцевого населення.

"Боко харам" виступають проти західної освіти, західної культури та науки. На думку її членів, будь-яка громадська та політична діяльність, пов'язана із західними цінностями, має бути заборонена, в тому числі: голосування на виборах, носіння сорочок та штанів, світську освіту.