Про це повідомляє DW.

У справі про підкуп співробітника земельного відомства кримінальної поліції землі Мекленбург — Передня Померанія зараз Фірташ має процесуальний статус свідка.

У прокуратурі міста Шверін, яка займається справою, заявили, що головною підозрюваною є 69-річна мешканка Берліна. Вона під виглядом співробітниці консалтингового бюро, продавала інформацію, отриману від держслужбовців за допомогою хабарів, в тому числі від співробітників поліції і прокуратури.

Жінку підозрюють в тому, що вона за хабарі, зокрема, отримувала дані від співробітника кримінальної поліції Мекленбурга в інтересах Фірташа.

Цей чиновник, мабуть, передавав українському олігарху інформацію про перебіг слідства проти нього в США, де Фірташа звинувачують в корупції.

Співробітник поліції, не маючи на це повноважень, робив запити американським колегам, вдаючи, що він веде слідство у справі проти Фірташа.

Як пише телерадіокомпанія NDR, хабарі за інформацію для бізнесмена могли становити понад півмільйона євро.

Нагадаємо, у будинку українського олігарха Дмитра Фірташа у Відні 20 квітня пройшов обшук за запитом Німеччини.

Фірташ зараз перебуває в Австрії. Там його заарештували у березні 2014 року на підставі запиту влади США. Національна поліція України розслідує два кримінальні провадження, які мають прямий зв'язок з олігархом.