Про це повідомило ТСН.

За інформацією ЗМІ, один зі зниклих українців – 25-річний Олександр Бабинець із Дніпра. Останнім часом хлопець працював в Одесі продавцем. Українець через брак коштів вирішив не звертатись до турагентства та вирушити автостопом до Грузії. Долучився до екстремальної поїздки 28-річний Сергій Валєвий, який вже мав значний досвід подорожування.

Зниклі Олександр Бабинець та Сергій Валєвий

"Вони хотіли до Грузії потрапити, з місцевою кухнею познайомитися, тому що двоє – працівники ресторанної сфери. Саші подобалося спілкування з людьми, обслуговування. Це була його стихія. І він каже, що поїдемо, а якщо вийде, то лишимося там, трохи попрацюємо", – розповіла мати зниклого українця Олена Бабинець.

У небезпечну подорож хлопці відправились ще в серпні 2017 року. Українсько-російський кордон туристи перетнули в Харківській області та вирушили до Бєлгорода. Згодом хлопці потрапили в Астрахань, Саратов, перетнули Казахстан, після чого опинились в Грузії.

Читайте також: ЗМІ дізнались, який теракт начебто "готував" українець Павло Гриб

Відомо, що 30 вересня українці виїхали з країни додому. Потрапити на Батьківщину подорожувальники планували теж через Харківщину, але маршрут змінили на кавказьку трасу. Хлопці планували проїхати Кабардино-Балкарію, Ставропольський і Краснодарський край Росії. Однак поблизу Ростова-на-Дону зв'язок з українцями зник.

За словами рідних, Олександр Бабинець надіслав матері останню геолокацію 7 жовтня близько 18 години вечора.

Я відчувала, що вони вже втомилися. По фотографіях вже бачила. Мені здавалося, що вони вже швидше хочуть додому. І Саша вже цікавився роботою, планував щось. Це було останнє повідомлення. Ще він написав: "Я скоро буду вдома",
– зазначила Олена Бабинець.

Після зникнення хлопців, жінка одразу ж звернулась до ростовських правоохоронців та в посольство України в Росії. Слідча РФ Вікторія Данова, яка займається пошуками зниклих, наразі очікує копію паспорта з російської міграційної служби. Після цього українців подадуть в міжнародний розшук.

Читайте також: ФСБ затримала шість громадян України

"Тільки після того, як отримаємо копію закордонного паспорта, можна подавати запит на наш Інтерпол, який вже далі відправляє запит на Київ. Копію паспорту ми отримаємо у найближчі строки – за один-два дні. Тобто цього тижня ми направимо запит до Дніпропетровського відділення Інтерполу, а далі строки залежатимуть вже від них", – пояснила Вікторія Данова.

Пришвидшити пошуки можуть тільки українські дипломати.