На цьому саміті лідери цивілізованих держав, громадських організацій та журналісти мають ухвалити план дії з боротьби з корупцією та розкрадання бюджетів з їхніх країн у офшори.

Колишній голова СБУ, а тепер лідер Громадсько-політичного руху "Справедливість" Валентин Наливайченко повідомив, у скільки Україні обійшлася відсутність Порошенка на цьому Антикорупційному саміті .

"Оприлюднити на форумі документи та докази, встановивши прямі контакти у формі робочих груп з конкретними відповідальними. Ці групи вже в цьому році мають повернути в український бюджет вкрадених та відмитих в офшорах 5 мільярдів доларів США", — вважає екс-керівник СБУ.

Водночас він пояснив, звідки взялася ця астрономічна сума.

За словами Наливайченка, це 2 мільярди доларів, вкрадені в українських громадян представниками правлячої олігархічної групи в парламенті, депутатами-офшорниками "кононенками", "березенками", "грановськими".

Їхні імена, їхні офшори та рахунки за кордоном — ціль номер один. Ще стільки ж "наколядовані" головами судів, які продовжують "працювати" і красти ще з часів Януковича у Вищому господарському, Конституційному та інших судах. Саме в офшорах перебувають їхні гаманці, де хабарі за відкриття чи закриття справ. І мільярд вкрали генпрокурори та їхні заступники, які мародерствують на на всьому: від кришування гральних бізнесів — до незаконної торгівлі нафтопродуктами,
— зазначив Наливайченко.

Саме 5 мільярдів доларів, вважає Наливайченко, коштує відсутність президента в Лондоні і корумпованість влади, не здатної діяти спільно з цивілізованим світом.

Нагадаємо, ввечері 10 травня на сайті глави держави з’явилось повідомлення про те, що Петро Порошенко вирішив скасувати свій візит до Великобританії, який був запланований на 11-12 травня. У Порошенка пояснили, що він мусить розібратись з ситуацією навколо призначення генерального прокурора.