Кілька осіб виступили із вимогою вислати геть українських військових із міста. Про це розповів голова Слов’янської "Свободи" Сергій Лілеєв.

"Слідом за Костянтинівкою, де настрої населення проти українських військових, вочевидь, інспірує російська сторона, ситуацію намагаються розгойдати у Словʼянську. Ще місяць тому така спроба була придушена. Тоді Словʼянська "Свобода" та патріотична громада міста дали відсіч проросійським акціям. "Антивоєнний" мітинг під військкоматом захлинувся. Якщо у Слов'янську хтось спробує виступати проти українських військових – в місті досить сильна патріотична громада, яка дасть відсіч проросійським маргіналам", – зазначив Лілеєв.

Нагадаємо, місто після його звільнення від окупації патрулюють бійці націоналістичного батальйону "Січ", більшість якого складають «свободівці». За словами командира роти батальйону Максима "Лютого", Слов’янськ представляє великий інтерес для ворожих диверсантів.

"Диверсанти ведуть спостереження за всіма базами українських сил у місті. У грудні ми "накрили" диверсійно-розвідувальну групу, кілька днів тому СБУ провело арешти у барі, який став таким собі «кишлаком» сепаратистів. А скільки в це маленьке і водночас велике курортне містечко приїжджає російських найманців на відпочинок… Вони можуть тут заховатися і все фіксувати. В той же час, з появою українських військових в місті зменшилася криміногенна обстановка. Дивно, що деяких мешканців "турбує" присутність оборонців поруч, однак їх ніяк не хвилювали часті до цього кримінальні злочини на побутовому ґрунті", – розповів "Лютий".

Він також додав, що українські військові в місті здійснюють не лише патрульні функції та антидиверсійні заходи – вони долучаються до гуманітарних ініціатив, проводять патріотичні уроки у школах, музеї, бібліотеці та педагогічному інституті.

"Після того, як ми розвінчали їхні міфи, зокрема і своїм прикладом, дисципліною протягом перебування у Слов’янську, ставлення до нас змінилося. Робота з дітьми та студентами – вклад у справу убезпечення міста від повторних сепаратистських проявів", – каже "Лютий".

На сьогодні службу у зоні конфлікту на сході України несуть більше 700 націоналістів, які складають комбатантське об’єднання "Легіон Свободи".