У Національному антикорупційному бюро повідомляють, що директор біржі "Львівська універсальна" Василь Пігуляк погодився співпрацювати зі слідством у справі, давши викривальні покази проти нардепа Олександра Онищенка щодо корупційних схем з перепродажу державного газу.

За даним слідства, Пігуляк організовував фіктивні аукціони з продажу газу на користь фірм, підконтрольних Онищенку. Він не був причетним до заволодіння коштами від реалізації природного газу, а отримував грошову винагороду за організацію проведення та надання брокерських послуг на аукціонних торгах, які фактично не проводились.

Загалом Василю Пігуляку інкримінували вчинення злочинів, передбачених ч.2 ст.28 (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) та ч.2 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального Кодексу України.

Завдяки тому що він повністю визнав свою вину, та співпраці зі слідством, йому було визначено покарання у вигляді штрафу в розмірі 6800 гривень, позбавлення волі на 2 роки з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організацією торгів, в органах державної влади, місцевого самоврядування, підприємствах, установах, організаціях на один рік зі штрафом в розмірі 4250 гривень. Оскільки інкриміновані правопорушення є злочинами середньої тяжкості, а також враховуючи активну співпрацю зі слідством та інші пом’якшуючі обставини, 18 липня 2016 року Шевченківський суд м. Львова звільнив засудженого від відбування основного покарання у вигляді позбавлення волі з іспитовим строком тривалістю один рік.

Угода слідства з Пігуляком – це значне досягнення у розслідуванні справи Онищенка. Його покази є ключем для розуміння ролі основних учасників, які винайшли та розробили газову схему. Крім того, дана угода є сигналом для інших другорядних фігурантів, що повне визнання провини і співпраця зі слідством дозволяють отримати більш м’яке покарання та продовжити повноцінне суспільне життя,
– відзначив заступник Генерального прокурора України – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Читайте також: Луценко дозволив оголосити Онищенка у розшук

Нагадаємо, Олександра Онищенка підозрюють у газових махінаціях на декілька мільярдів гривень. Згодом, Верховна Рада дала дозвіл на затримання депутата. Однак до цього часу він зумів втекти з України.