Про це йдеться у заяві на сайті Агенції з питань співпраці у сфері оборони та безпеки США (Defense Security Cooperation Agency).

Держдепартамент США узгодив продаж Україні протитанкових ракет "Джавелін" та переносних пускових комлексів до них на загальну вартість у 47 мільйонів доларів.

Читайте також: Порошенко назвав терміни поставок зброї зі США

Відповідну інформацію передано до Конгресу США, який ще має погодити продаж.

Зазначимо, нещодавно посол США в Україні Марі Йованович зазначала, що Україна зможе придбати 210 ракет "Джавелін" та 37 командно-пускових установок. Окрім того, до пакету також має увійти підготовка до використання техніки, програмна підтримка, технічна допомога з боку уряду США та військового підрядника, транспортування, навчання та інше.

Нагадаємо, у грудні 2017-го США ухвалили рішення про постачання в Україну оборонного озброєння. Згодом посол США в Україні Марі Йованович розповіла, що процедура передання Збройним Силам України протитанкових ракетних комплексів Javelin наразі перебуває на розгляді та затвердженні органами влади США, зокрема Конгресом.

Що таке системи "Джевелін"? Це переносний протитанковий ракетні комплекси, які виробляють у США. Ракети призначені для ураження бронетехніки, укріплень на землі, а також деяких літальних об'єктів, що переміщуються на низькій висоті й швидкості – гелікоптерів або безпілотників.