"Недавні події, включаючи підрив слідства у сфері корупції на високому рівні, арешти чиновників Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та вилучення чутливих файлів НАБУ, викликають занепокоєння щодо зобов'язань України боротися з корупцією", – йдеться в заяві Держдепу США, передає "Укрінформ".

Читайте також: А хто дозволив? – Луценко розкритикував Ситника через залучення ФБР до спільної операції з НАБУ

У повідомленні Державного департаменту США назвали ці дії спробою "підірвати незалежні антикорупційні інституції", яким Сполучені Штати та інші країни надавали підтримку.

"Це підриває довіру громадськості та загрожує ризиком зменшення міжнародної підтримки України", – наголосили в Держдепі.

Для України немає сенсу боротися за її тіло на Донбасі, якщо вона втрачає свою душу в корупції. Антикорупційні установи повинні підтримуватися, отримувати ресурси та бути захищеними,
– нагадали у Вашингтоні слова держсекретаря США Рекса Тіллерсона.

Читайте також: Весь апарат агентів НАБУ наразі є поза законом, – Юрій Луценко

У цьому зв'язку Сполучені Штати, "відображаючи вибір народу України", закликали всі гілки влади України до співпраці, щоб викорінити корупцію із суспільного життя.

"Знищення корупції є ключем для досягнення стабільності, безпеки та процвітання всіх українців", – наголошується в документі.

Нагадаємо, 29 листопада прес-служба Державної міграційної служби повідомила, що на спробі дати хабар першій заступниці голови ДМС затримали "агента" НАБУ. У НАБУ натомість заявили, що такими діями співробітники СБУ та Генпрокуратури зірвали спецоперацію, за допомогою якої "агент" намагався викрити факти корупції у ДМС. Згодом в ГПУ оприлюднили справжнє ім'я агента, який під прикриттям намагався спровокувати на хабар заступницю голови Державної міграційної служби Діну Пімахову.