Російського посла вже втретє з початку року викликають до чеського МЗС: у лютому – у зв'язку зі смертю Навального, а на початку травня – через кібератаки на чеські установи та об'єкти критичної інфраструктури.

Дивіться також Діти та дорослі кричали, це було пекло, – директор Охматдиту виступив на засіданні Радбезу ООН

Російського посла викликали до МЗС Чехії

Ян Ліпавський розпорядився викликати посла Росії Александра Змєєвського після цинічного обстрілу 8 липня та висловився про росіян.

Вбивці, які нападають на дітей у лікарні – це сміття людства. Нехай перекаже це у Москву,
— написав Ліпавський.

Сам посол країни-агресорки після виклику до МЗС Чехії повторив наратив кремлівської пропаганди та заявив, що "це була не російська ракета, а українська", а зустріч у міністерстві минула "як завжди".

Росія не дала Чехії виголосити заяву на Радбезі ООН

Чехія підготувала заяву для засідання Радбезу ООН, де висловила обурення атаками на дитячу лікарню "Охматдит", а також на медзаклади у Києві та по всій Україні.

Те, що сталося вчора, аморально. Це поза межею. Чехія рішуче засуджує нищівні атаки, здійснені Росією... Націлювання гіперзвукових ракет на безвинних маленьких і хворих дітей шокує,
– йдеться у заяві.

Однак Росія, яка головує в цьому органі, не дозволила її виголосити. Російському послу Алєксандру Змєєвському, якого викликали до чеського МЗС, передали текст заяви, підготовленої для засідання.

Орбан не засудив Росію за удар по "Охматдиту"

Угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан через більш як цілу добу вперше прокоментував удар російських загарбників по дитячій лікарні "Охматдит" у Києві.

Він не висловив співчуття загиблим і постраждалим у результаті ракетного удару. Крім цього, він також жодним словом не згадав про те, що за цим цинічним ударом стоїть Росія. Угорський політик лише сказав про "трагічний і жахливий теракт у Києві", який, за його словами, доводить, що "жорстокість російсько-української війни вийшла на новий рівень".