Як заявила генпрокурорку Ірина Венедіктова, підозру нардепу вручили за її дорученням. За нашими даними, мовиться про члена депутатської групи "За майбутнє" у Верховній Раді Віктора М'ялика.

Важливо Вимагав хабар за роботу кафе під час карантину: ДБР затримало працівника Держпродспоживслужби

Нардепа звинувачують за третьою частиною статті 212 про ухилення від сплати податків. Венедіктова пояснила, що М'ялика звинувачують у несплаті податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах.

Деталі справи

За словами генпрокурорки, слідство встановило, що підозрюваний розпочав у 2012 році господарську діяльність щодо будівництва багатоквартирних житлових будинків на Київщині. Він зробив це, щоб отримати прибуток від подальшого продажу квартир та нежитлових приміщень в них. Однак М'ялик не зареєструвався суб'єктом господарської діяльності.

Після завершення зведення будинків, він зареєстрував на себе право власності на 1 221 об'єкт нерухомого майна в них. Протягом 2015 – 2020 років уповноважена ним через довіреність особа продавала нерухомість та передала йому понад 360 мільйонів гривень доходу від цих операцій,
– зазначила Венедіктова.

Вона додала, що нардеп декларував доходи від реалізації квартир та нежитлових приміщень, як доходи фізичної особи від продажу власного майна, а не від підприємницької діяльності, із застосуванням ставки податку в розмірі 5% замість 18%. Тож, народний депутат ухилився від сплати податку на доходи фізичних осіб та податку на додану вартість на загальну суму понад 97 мільйонів гривень.

Цікаво Треба на щось жити, – нардеп задекларував 158 квартир і 80 земельних ділянок

Що відомо про Віктора М'ялика

Член депутатської групи "За майбутнє" у Верховній Раді Віктор М'ялик у декларацію за 2019 рік вніс 158 квартир загальною площею у майже 10 тисяч квадратних метрів.

Чим володіє М'ялик

  • квартири площею від 38 до 95 квадратних метрів, розташовані у Києво-Святошинському районі Київської області;
  • 80 земельних ділянок, а ще гаражі та місця для паркування;
  • 2 автомобілі Lexus, які на час придбання коштували кожен приблизно по 3,5 мільйона гривень;
  • 2 автомобілі дружини депутата – Porsche і Mercedes-Benz – за майже 9 мільйонів гривень;
  • 150 мільйонів гривень та 1 мільйон доларів готівкою.