У СБУ пояснили, що мовиться про одного з найбільших виробників бетоноконструкцій, який постачав продукцію як в Україну, так і за кордон.

Важливо Меркель не вважає себе винною у тому, що Росія напала на Україну

Так, Служба безпеки встановила, що кінцевими бенефіціарами компанії є російські бізнесмени, причетні до фінансування квазіреспублік "ЛНР" та "ДНР". А один із них навіть належить до найближчого оточення президента Росії та є спонсором передвиборчої кампанії партії "Єдина Росія". До того ж він будує житло для співробітників ФСБ і збройних сил Росії.

Щоб уникнути міжнародних санкцій та постачати товар на тимчасово окуповані території України, керівництво компанії здійснило ребрендинг торгової марки. Втім, завдяки реакції СБУ на це підприємство накладено арешт,
– мовиться у повідомленні СБУ.

Зокрема, за рішенням суду арештовано активів на понад 2 мільярди гривень:

  • 100% корпоративних прав у вигляді статутного капіталу на понад 437 мільйона гривень;
  • рухоме та нерухоме майно підприємства орієнтовною вартістю 1,5 мільярда гривень;
  • 9 банківських рахунків, де наявні загалом понад 104 мільйони гривень.

Це зроблено у межах кримінального провадження за такими статтями:

  • про фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України;
  • а також про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

За рішенням суду арештоване майно передається в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами. Викриття та документування відбувалося під процесуальним керівництвом Подільської окружної прокуратури Києва.

ЄС заморозив усі європейські активи Путіна

Європейський Союз після вторгнення Росії в Україну погодився заморозити активи президента Росії Володимира Путіна. Така ж доля спіткала і міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова. Так, за підсумками екстреного засідання Ради ЄС, Путіна та Лаврова внесли до санкційного списку.

"Одностайне рішення ЄС, яке є частиною ширшого пакета санкцій, вказує на те, що західні держави рухаються до безпрецедентних заходів, щоб спробувати змусити Путіна зупинити жорстоке вторгнення до сусіда та розв’язати велику війну в Європі", – сказав глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Раніше Володимир Путін анонсував нові ракетні удари по Україні: дивіться відео