Один із російських воєнкорів, який раніше був військовим інструктором, опублікував перелік викликів, з якими стикається Росія. За його словами, путінські солдати намагаються боротися з українськими БпЛА, а ефективне використання дронів є ключовим у здатності ЗСУ відбивати наступи.

Дивіться також Найближча людина Путіна і новий Берія: хто такий Алєксєй Дюмін і чи стане він наступником царя

Перегони озброєнь між Україною та Росією

Ворожий воєнкор висунув шість аргументів про перевагу України у галузі безпілотників, стверджуючи, що українські війська мають значну кількісну перевагу в дронах з видом від першої особи та операторах таких дронів.

Він також зазначив, що українські штурмові групи мають у 3, а то й у 4 рази більше дронів, ніж російські, а механізовані підрозділи – у 6 або навіть у 10 разів більше безпілотників.

Інший кремлівський коментатор зазначав, що спеціалізовані українські підрозділи дронів активно знищують незахищену російську бронетехніку, ускладнюючи наступальні дії в районі Авдіївки в Донецькій області.

Він акцентував, що постачання дронів та необхідних систем радіоелектронної боротьби російським силам відбувається на волонтерських засадах – тобто без централізованого механізму постачання, що відбивається на боєздатності військових.

Як констатує Інститут вивчення війни, гонка озброєнь є ключовою для розвитку бойових засобів у сучасній війні. Українській армії вдалось адаптуватись до бойових дій та інтегрувати нові технології. Кремлівське військо, вочевидь, намагатиметься не відставати.

Дивіться також Повітряні кулі як зброя: як КНДР, Китай і Росія застосовують дешеву, але небезпечну тактику

У цьому ж звіті ISW згадував про роль Російської православної церкви у русифікації українських дітей. За словами експертів, священники РПЦ змушують депортованих неповнолітніх позбуватися власної ідентичності, що можна кваліфікувати як акт геноциду.