За їхніми даними, коефіцієнт виявлення нових випадків перевищив 4%. Про це розповіли експерти Київської школи економіки.

До теми На Херсонщині можуть посилити карантин: регіон близький до "жовтої" зони

Україна може вийти з зеленої зони

Згідно з інформацією експертів, два дні поспіль не виконується умова зеленого рівня епідемічної небезпеки – коефіцієнт виявлення нових випадків перевищив 4%.

У разі невиконання такої умови протягом ще одного дня, Національна комісія з питань ТЕБ і НС може прийняти рішення про вихід України з зеленої зони,
– розповіли експерти.

Вони пояснили, що це може означати розподілення регіонів за рівнем епідемнебезпеки, відповідно до яких будуть посилені обмеження.

Окрім того, експерти КШЕ розповіли, що:

  • ситуація поки залишається контрольованою, але навантаження на медичну систему продовжує зростати, адже кожне п'яте "ковідне" ліжко зайняте пацієнтами, причому на 14% зайняті ліжка "з киснем";
  • добова смертність в Україні також зростає і середньому становить 38 померлих на добу (зросла майже на половину в порівнянні з минулим тижнем).

Згідно з інформацією експертів, Чернівецька область продовжує бути "регіоном-антилідером" з найбільш критичною ситуацією із захворюваністю на COVID-19.

Також кожен з 24 регіонів країни перебуває у зоні підвищеного ризику спалаху, а в 11 – коефіцієнт виявлення випадків переважає рекомендовані ВООЗ 5%. Саме вони означають, що захворюваність перебуває під контролем.

До речі, 26 серпня головний санітарний лікар країни Ігор Кузін заявив, що у листопаді в Україні прогнозують червоний рівень епідеміологічної небезпеки. Ймовірно, саме тоді можуть ввести локдаун.

Коротко про ситуацію із захворюваністю на коронавірус в Україні

  • Згідно з даними МОЗ, епідеміологічні показники в 4 регіонах країни поза межами норми. Мовиться про Луганську, Львівську, Одеську та Херсонську області. Там станом на 2 вересня зросла динаміка рівня госпіталізації – від 54,4% на Львівщині до 75,8% на Луганщині.
  • Для перебування регіону в зеленій зоні необхідно, щоб норма динаміки загальної кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим чи підозрою на COVID-19 складала не більш ніж 50% людей.
  • Станом на 1 вересня, кількість хворих на коронавірус значно зросла. Зокрема за минулу добу, 1 вересня, в Україні захворіли на коронавірус 2 477 осіб. Серед них – 179 дітей та 36 медпрацівників.