Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко. За його словами, це було б справедливо, адже Росія регулярно здійснює кібератаки на електромережі України.

Дивіться також "Росіянам буде важко досягти результату": енергетика України готова до нових ударів

Міністр підтвердив, що Україна очікує посилення атак, зі зниженням температурних показників, коли люди більше залежатимуть від енергії для опалення своїх будинків.

"Це справедливо"

На запитання, чи можуть слова президента Володимира Зеленського про "відповідь" на енергетичний терор, удари зі сторони України на величезну нафтогазову інфраструктуру Росії – найбільший двигун її економіки, Галущенко відповів: "Це було б справедливо".

Відповідаючи на атаку Росії, ми відповімо тим же підходом, атакуючи їхню енергетичну інфраструктуру,
– сказав міністр.

На світову економіку це не вплине

Галущенко, зокрема, не погодився з думкою, що атаки на російську нафтогазову інфраструктуру стануть причиною стрибка цін.

"Атаки на інфраструктуру не були б настільки критичними для цін, особливо коли йдеться про газ і нафту. Маю на увазі, що це ті види палива, які можна було б купувати не тільки в Росії. Упевнений, світ міг би впоратися", – додав він.

Актуально про ситуацію в енергосистемі України

  • Станом на початок листопада за останні кілька тижнів війська країни-агресора атакували об'єкти енергетичної інфраструктури України 60 разів.
  • Наразі Україна реалізує системи захисту об'єктів критичної інфраструктури від ударів росіян: активну і пасивну. Першу забезпечує ППО, а другу – системи, про які ми говорити у міністерстві енергетик не стали.