Він також зазначив, що Україні до членства в ЄС "ще дуже і дуже далеко". Однією з причин своєї думки він назвав "затяжний воєнний конфлікт".

До теми Загрози для України є: на що спрямована риторика Фіцо та Орбана

Бланар висловився стосовно членства України в ЄС

Говорячи про вступ нашої держави в ЄС, Бланар наголосив, що це "дуже серйозне питання". Він наголосив, що за нинішніх обставин не може собі уявити, що наша держава долучилася до Євросоюзу.

Мені самому цікаво, як, наприклад, Урсула фон дер Ляєн буде обґрунтовувати пропозицію про членство або відкриття переговорів про членство України в Європейському Союзі й відповідати на питання, як ми можемо починати переговори з країною, яка перебуває у стані воєнного конфлікту,
– зазначив очільник МЗС Словаччини.

Водночас він наголосив, що для України повинна бути перспектива членства в Союзі в майбутньому. Але, за його словами, це має бути "з дотриманням усіх правил, як і для всіх інших країн Східного партнерства", тобто Молдови, Грузії, або країн Західних Балкан.

Крім того, Бланар сказав, що Словаччина готова підтримати Україну на шляху до Європейського Союзу, але "ви маєте відповідати повністю всім критеріям", які нашій державі надала Єврокомісія.

Не оминув Бланар і звинувачення нашої держави в корупції. Зокрема, він, коментуючи заяву словацького прем'єра Роберта Фіцо про "тотально корумповану Україну", відзначив, що "це не просто слова".

Глава МЗС Словаччини Юрай Бланар: що відомо про міністра

  • Після того, як на парламентських виборах у Словаччині переміг Роберт Фіцо, він представив кандидатуру на пост глави МЗС країни. Ним став Юрай Бланар.
  • До приходу у політичну діяльність чоловік займався тим, що абсолютним чином не пов'язано з дипломатією. Зокрема, він був інженером.
  • Крім того, Бланар є послідовником російських наративів стосовно України. Він заявляв, що війна у нашій державі це "конфліктом між Росією і США". Також він негативно висловлювався про Революцію Гідності і казав, що "Україна воює проти власного народу", говорячи про російську окупацію Криму і частини Донецької та Луганської областей.