Транзит російської нафти через "Дружбу" зупинено

Про це заявила російська нафтова компанія "Транснєфть". Причина – компанія через санкції ЄС не змогла оплатити послуги. Україна ж надає послуги транзиту на умовах 100% передоплати.

Увага Невдовзі росія відчує найгірший спад за багато десятиліть, – Боррель про скорочення імпорту газу

У російській компанії стверджують, що провели платіж за транзит, але кошти повернули на рахунок. Платежі обслуговує "Газпромбанк" – там зазначили, що платіж відхилено через сьомий пакет санкцій.

Ситуація ускладнюється тим, що європейські регулятори наразі ще не сформували єдиної позиції щодо алгоритму дій для банків різних юрисдикцій, а також не напрацювали порядку видачі зазначених дозволів,
– додали у "Транснєфті".

В "Укртранснафті" наразі не коментували

В російській компанії ж заявили, що поінформували міненерго росії, АТ "Укртранснафту" та російських вантажовідправників, які постачають ресурси у напрямку Чехії, Угорщини та Словаччини. Мовляв, опрацьовуються варіанти альтернативного проходження коштів.

АТ "Укртранснафта" припинило надання послуг з транспортування нафти територією України з 4 серпня 2022 року у зв'язку з відсутністю надходження коштів за зазначені послуги,
– наголосила російська компанія.

Коментарів від "Укртранснафти" наразі не було.

Коротко про санкції, які стали причиною призупинення транзиту

  • Під час роботи на 6 санкційним пакетом ЄС проти росії за її вторгнення в Україну, після тривалого блокування нафтового ембарго Угорщиною, країни погодилися тимчасово вивести трубопровідні поставки нафти.
  • Таким чином, постачання по нафтопроводу "Дружба" до Центральної Європи мали зберігатися, поки Угорщина, Словаччина та Чехія не знайдуть альтернативу російському ресурсу.
  • Чинний договір на транзит російської нафти територією України укладений у грудні 2019 року і діє до січня 2030 року.

До теми – чи може Європа послабити санкції проти росії: дивитись відео