"Це відповідає прагненням українського народу, який засвідчив свою підтримку тіснішим відносинам з Європейським Союзом, у тому числі зовсім нещодавно під час парламентських виборів 26 жовтня. Угода про асоціацію стане ключовим інструментом реалізації за підтримки ЄС дуже необхідних реформ в Україні протягом наступних років. Тимчасове застосування охоплюватиме такі важливі сфери, як верховенство права, боротьба зі злочинністю та корупцією, а також посилене секторальне співробітництво. Інавгураційне засідання Ради асоціації, яке визначить пріоритети і започаткує процес моніторингу імплементації Угоди, відбудеться до кінця поточного року", — йдеться у заяві президентів, оприлюдненій на сайті українського Глави держави.

Президенти також привітали продовження терміну дії автономних торговельних преференцій ЄС для України до кінця 2015 року та підтвердили важливість належної підготовки до тимчасового застосування торговельних положень Угоди з 1 січня 2016 року.

Ми сподіваємося на швидке завершення процесу ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом всіма державами-членами ЄС у відповідності до національних процедур. Угода сприятиме процвітанню та стабільності на нашому континенті та створить нові можливості для регіонального співробітництва між Україною та її сусідами,
— додають у заяві.

Окрім того, ЄС зобов’язується підтримувати Україну на її шляху до сучасної європейської демократії.

"Угода про асоціацію не є кінцевою метою співробітництва між Україною та ЄС", — наголосили у заяві.