Про це 30 жовтня повідомила прес-служба JKX.

"Головуючий суддя Сара Кокеріллі відхилила заяву України щодо скасування арбітражної ухвали проти України на користь JKX. Уряд України, як і раніше, зобов'язаний сплатити JKX суму 11,8 мільйона доларів плюс відсотки та витрати в розмірі 0,3 мільйона доларів", – мовиться в повідомленні компанії.

Читайте також: Справа "ПриватБанку": під арешт взято майно заводів Коломойського і Боголюбова

Окрім того, згідно з ухвалою суду, Україна також повинна упродовж 14 днів виплатити JKX Oil&Gas Plc. 61,9 тисячі фунтів стерлінгів (81,4 тисячі доларів).

Зазначимо, що підставами для позову JKX Oil&Gas проти України стало збільшення Верховною Радою ставки плати за користування надрами під час видобутку нафти й газу, заборона Кабміном закупівлі газу певними компаніями у всіх постачальників, крім НАК "Нафтогаз України" та введення правлінням НБУ адміністративних заходів на валютному ринку.

Щодо власників JKX Oil&Gas Plc., то найбільшими її акціонерами є Eclairs Group Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова (27,54% акцій), російська група Proxima Capital Group Володимира Татарчука (19,92%), турецький бізнесмен Бурак Оздоган через Dumarchal Nominee Ltd і Neptune Invest&Finance Corp. (близько 13%). Ще 11,45% акцій – у Glengary Overseas Limited російського бізнесмена Олександра Жукова.

Додамо, що основним активом JKX Oil&Gas в Україні є "Полтавська газонафтова компанія", що видобуває вуглеводні на шести родовищах у Полтавській області.