Пряма трансляція на
Останні випуски

Україна терміново надіслала ноту протесту Росії через затримання українських рибалок

Україна терміново надіслала ноту Росії через затримання українських рибалок
Україна терміново надіслала ноту Росії через затримання українських рибалок / ілюстративне фото

У зв'язку із затриманням українського риболовецього судна МЗС України направило Росії ноту протесту щодо з'ясування всіх обставин затримання. Також заявило про вимогу невідкладно звільнити судно та його екіпаж.

Про це у Twitter повідомила речник Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца.

Читайте також: Затримане ФСБ українське риболовецьке судно: Держприкордонслужба звинуватила капітана

У зв'язку із затриманням українського риболовецького судна терміново надіслали ноту МЗС РФ щодо з'ясування всіх обставин затримання,
– написала вона.

Також на сайті МЗС України повідомили, затримання Росією риболовецького судна є порушенням Конвенції ООН з морського права, а також звичаєвого міжнародного права.

"Як чітко підкреслюється у резолюції ГА ООН 68/262 від 27 березня 2014 року, протиправна агресія Російської Федерації не змінює статус Криму як частини суверенної території України. Україна залишається прибережною державою по відношенню до акваторій, прилеглих до Криму, включаючи територіальне море, що простягається на 12 морських миль від його узбережжя", – повідомили у МЗС.

Нагадаємо, у п’ятницю, 4 травня, в акваторії Чорного моря російські прикордонники затримали українське риболовецьке судно "ЯМК-0041" (порт приписки – Очаків). Екіпаж судна у кількості 5 українців доставлений до окупованого Криму.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі