Загалом у новому списку фігурують 335 фізичних та 167 юридичних осіб (тепер під персональними обмежувальними заходами у зв'язку з агресією Росії знаходяться 682 людини і 261 компанія). Їм, як мінімум, загрожує блокування активів в Україні, обмеження на користування і розпорядження майном, призупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань.

Серед фігурантів списку – компанії одіозних олігархів Дмитра Фірташа і Олега Дерепаски, активи "Газпрому" і "Башнефті". Також у переліку опинилися – персонально, як фізичні особи, – власники компанії Lucky Labs Рустам Гільфанов і Сергій Токарєв. Причинами персональних санкцій називають "дії, які створюють реальні загрози національним інтересам України і порушують інтереси суспільства і держави".

Нагадаємо, що Рустам Гільфанов, Сергій Токарєв і компанія Lucky Labs не вперше стали фігурантами гучного скандалу. В квітні цього року СБУ провела обшуки в офісах компанії у зв'язку з розслідуваннями щодо діяльності онлайн-казино і фінансування Lucky Labs терористів так званих "ДНР" і "ЛНР".

Втім, діяльність однієї компанії і її власників не повинна кидати тінь на увесь IT-ринок України, який останнім часом стрімко розвивається і став однією з наших бізнес-візиток. Так, за даними фонду BrainBasket Foundation, обсяг IT-сектора за підсумками 2015 року досяг 2,4 млрд доларів, що перевищує 3% ВВП України, а темпи його щорічного зростання коливаються від 30 до 35%.