У четвер, 19 січня, у той час, коли українці святкують Водохреще, окупанти вирішили знову спробувати атакувати нашу державу. Про це повідомляє 24 Канал.

Читайте також Лайкни військового і україномовні на Кубані: як Кремль посилив інформаційні атаки на Україну

Друга тривога о 12:40 на Сході та Півдні

Близько 12:40 у східних та південних регіонах України вдруге за день пролунали сигнали повітряної тривоги. Небезпека існувала для жителів Кіровоградської, Полтавської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Донецької, Луганської, Херсонської та Миколаївської областей.

В моніторингу ворожої авіації близько 12:40 констатували, що спостерігається активність тактичної авіації вздовж лінії фронту. Вочевидь, саме тому сигнали попередження пролунали на Сході та Півдні. Власне, це була друга масштабна повітряна тривога за день, однак супроводжувалася вона приємними новинами.

Білоруські активісти написали, що над районом Молодечно у винищувача МіГ-31К ВКС Росії з реєстраційним номером RF-95194 загорівся один з двох двигунів.


Карта тривог станом на 12:40 / Скриншот з "єМапа"

В усіх областях лунала перша тривога близько 10:00

Стало відомо, що з білоруської авіабази злетіли Міг-31К та А-50У, які могли переносити небезпечні ракети. Зауважимо, що загроза обстрілів була надзвичайно високою. На телеграм-каналі Belarusian Hajun project активісти зазначили, що:

  • о 10:44 в Мачулищах злетів третій МіГ-31К с реєстраційним номером RF-95194;
  • о 10:07 в Мачулищах відбувся зліт другого МіГ-31К ВКС Росії із реєстраційним номером RF-92445;
  • о 09:58 в Мачулищах злетів ДРЛО А-50У ВКС Росії з реєстраційним номером RF-50608.

Водночас об 11:00 глава Рівненської ОВА Віталій Коваль опублікував повідомлення, з якого було зрозуміло, що в небі над регіоном пролітав український літальний апарат.


Карта тривог станом на 10:10, 19 січня / Скриншот з "єМапа"

Відомо, що від самого ранку на території Білорусі було неспокійно та фіксувалось збільшення активності авіації окупантів.

МО Білорусі оголосило початок 2-го етапу спільного льотно-тактичного навчання військових Білорусі та Росії. Повідомляється, що авіаційні підрозділи розпочали виконання завдань,
– нагадали в Belarusian Hajun project.

Водночас там констатували, що російський гелікоптер також здійснював польоти у Барановичах, де є авіабаза. Очевидно, такі повідомлення є надзвичайно тривожними сигналами. Вони вкотре засвідчують, що дві терористичні держави-спільниці – Росія та Білорусь – готові робити усе, аби зруйнувати життя цілої української нації.

Підвищення активності на білоруських авіабазах: світлини ворожих літальних апаратів

Власне, нам, українцям, нічого не залишається робити, як продовжувати підтримувати Збройні Сили, дбати про рідних та спускатися у сховище, коли є небезпека завдання ракетних ударів. Тим паче особливо небезпечними "Кинджалами".


Що варто взяти зі собою в укриття під час тривоги / Картинка 24 Каналу