Пряма трансляція на
Останні випуски

Україні назвали обов'язкову умову для вступу в Євросоюз і НАТО

- Читать новость на русском
Україна зможе стати членом НАТО і ЄС після того, як проведе реформу СБУ
Україна зможе стати членом НАТО і ЄС після того, як проведе реформу СБУ / unian.ua

Для того, щоби стати членом Європейського Союзу та Північноатлантичного альянсу Україна обов'язково повинна провести реформу Служби безпеки.

Про це заявив глава Консультативної місії ЄС в Україні Кястутіс Ланчінскас в інтерв'ю "Європейській правді".

Читайте також: Чому Україні потрібно стати членом НАТО: пояснення Порошенка

За його словами, наразі на розгляді в українців перебуває законопроект про нацбезпеку, стратегію розвитку Нацполіції.

Ми очікуємо затвердження концепції реформи СБУ, без якої неможливо уявити ні розвиток України, ні, тим більше, можливість вступу України в НАТО або Євросоюз,
– наголосив політик.

Також Ланчінскас додав, що він упевнений у тому, що українська влада теж усвідомлює свій обов'язок реалізувати таку важливу мету. Адже, за його словами, документи НАТО та ЄС чітко показують неможливість подальшого руху вперед без реформи СБУ.

Нагадаємо, раніше генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив, що питання членства України в НАТО буде розглядатися за підсумками проведення владою реформи в оборонній сфері.

Що таке НАТО? Організація Північноатлантичного договору, або Північноатлантичний альянс – міжнародна міжурядова організація, військово-політичний союз 29 держав Північної Америки і Європи, які прагнуть досягти мети Північноатлантичного договору, підписаного у Вашингтоні 4 квітня 1949.

Що таке Європейський Союз (ЄС)? Це унікальне об'єднання країн Європи, які через створення спільного ринку, економічного та валютного союзу, а також шляхом реалізації спільної політики й діяльності мають на меті забезпечити безперервне економічне зростання, соціальний розвиток і згуртованість країн-учасниць.

Хто такий Кястутіс Ланчінскас? Голова консультативної місії в Україні. З січня 2009 року був начальником Вільнюського округу поліції, а до цього — заступником генерального комісара поліції Литви. З 1998 по 2005 рік він обіймав посаду начальника департаменту міжнародного співробітництва та європейської інтеграційної служби Литви при Міністерстві внутрішніх справ, де він також був відповідальним за участь Литви в операціях з підтримання миру та її приєднання до Шенгену.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі