Про зону вільної торгівлі

— Першого січня 2015 року набирає чинності економічна частина угоди з Європейським Союзом. Почалось обговорення розширення можливості зони вільної торгівлі и розширення квот. Діалог почався на зустрічі Президента з Президентом Європейської Комісії. У мене була розмова з Сесілією Мейстем — це комісар європейської комісії, яка відповідає за торгівлю. Ми заснували процес. Ми хочемо розширити квоти, які стосуються зернових, овочів, зокрема томатів, деякі квоти по м'ясу і хочемо, щоб українська молочка була присутня на ринках. Переговори щодо збільшення квот можуть досягти успіху в наступному році. Спочатку має запрацювати на повну зона вільної торгівлі, але справа йде не тільки про квоти. Справа йде про те, що вони нам допоможуть тим, щоб наші компанії якимось чином вийшли на ринки.

Ризики зони вільної торгівлі

— Ризик є для України. Він полягає в тому, що Росія намагається відсікати торговельні зв'язки і показати, що зона вільної торгівлі з ЄС працювати не зможе. Або буде працювати неефективно. З моменту набрання чинності зони вільної торгівлі Україна-ЄС, нам варто очікувати нового етапу економічної війни з Росією. Росія буде намагатися дестабілізувати ситуацію в торгівлі. Вона погрожує відрізати нам агропромисловий експорт.

Борг України Росії

— В кінці цього року ми повинні виплатити Росії 3 мільярди доларів боргу. Ми вважаємо, що цей борг повинен бути реструктуризований. Або однакові умови для всіх, або хтось намагається грати на політиці, але Росія так чи інакше намагається гратися не в економіку, а зовсім в інші речі. Реально повернення боргу йде через міжнародні суди. Це британське право. І, я сподіваюся, що процес розгляду імовірних позовів Росії в судах триватиме певний час і суд слухатиме аргументи всіх сторін.

Безвізовий режим

— Безвізовий режим, я вважаю, буде у наступному році. Остаточний звіт має бути 15 грудня 2015 року. Потім він буде розглядатися європейською комісією і Європейською Радою. І потім запуститься процес технічного виконання. Це буде тривати кілька місяців. Але для того, щоб звіт 15 грудня був, нам потрібно завершити все, що необхідно щодо безвізового режиму. У нас залишається 12 законів, які я дуже сподіваюся, ми почнемо імплементувати. Пролізти просто так через невиконання реформ політично нам не вдасться. Оскільки ці реформи вважаються Європейським Союзом фундаментальними для забезпечення передбачуваності ситуації і стабільності ситуації. Це стосується корупції, це стосується реформи правоохоронних органів і це стосується реформи міграційного менеджменту. Ці 12 законопроектів повинні бути прийнятими до кінця цього року парламентом.

Більше — дивіться у програмі.

Дивіться першу частину інтерв'ю: Клімкін пояснив, чому світ ніколи не визнає анексію Криму