Так прокоментувала сайту "24" українська письменниця Оксана Забужко позитивне голосування Європарламенту щодо надання Україні безвізового режиму.

Вільно подорожувати без будь-яких перепон – це зовсім інша ментальна картина. Свобода пересування створить нову геополітичну мапу в головах людей. Це справжній кінець СРСР та вихід з ГУЛАГу з розв'язаними руками,
– переконана письменниця.

Забужко нагадала, що в Радянському союзі все робилося, аби прив'язати людину до певного місця проживання.

"За СРСР людина могла подорожувати тільки за рішенням партії чи по комсомольській путівці. Всі пересування були директивними – туди, куди відряджають або вербують. Прописка закріпачувала людей", – згадала письменниця.

Читайте також: Подорож в ЄС без візи: документи і правила для приємних мандрів

За її словами, після 1991 року українці отримали величезне благо у вигляді вільного пересування по країні.

Ось це є динаміка західного, цивілізованого світу – свобода пересування. Раніше ми могли про це лише мріяти, а зараз безвіз розширює ці можливості на європейські країни. Нам відкривають двері, що є колосальним благом для українців. Цим рішенням закладається зовсім інша ментальна прошивка. Це довга війна і одразу нічого не зміниться. Але безвіз є дуже важливим кроком до відкритого світу і вписування у нього України,
– вважає Забужко.

Нагадаємо, у четвер, 6 квітня, Європарламент підтримав надання нашій країні безвізового режиму. Тепер за це рішення має проголосувати Рада Європейського Союзу.