Пряма трансляція на
Останні випуски

Українська церква ніколи не повернеться до Московського патріархату, – Філарет

Філарет виключив повернення УПЦ КП до Московського патріархату
Філарет виключив повернення УПЦ КП до Московського патріархату / day.kyiv.ua

Глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет (Денисенко) заявив, що замість примирення Російська православна церква намагається повернути УПЦ КП до Московського патріархату.

Про це він сказав на прес-конференції в п'ятницю, 1 грудня, у Києві, передає "Інтерфакс".

Читайте також: Є сили, які перевершують Кремль, і які його переможуть, – Філарет

Нас тепер знову хочуть закликати на переговори про повернення до Московського патріархату. Хочу заявити, насамперед Московському патріарху та російському єпископату: ніколи Українська церква не повернеться до Московського патріархату. Чому не повернеться? Тому що в нас є своя держава,
– заявив глава УПЦ КП.

Патріарх Філарет зазначив, що в "церковному плані" Москві не можна довіряти.

"Просили звернення для того, щоб настало примирення, тобто молитовне єднання, але знову нас схиляють до того, щоб ми повернулися (в Московський патріархат – 24)", – сказав він.

Водночас патріарх додав, що вважає можливим діалог між церквами в питанні визнання автокефалії УПЦ Київського патріархату, але не про перехід Київського патріархату під Московський патріархат.

Нагадаємо, російські ЗМІ пошири фейк нібито голова УПЦ Київського Патріархату Філарет направив до глави РПЦ Кирила "прохання про помилування".

Згодом речник УПЦ-КП заперечив цю інформацію. Він зазначив, що патріарх Філарет ніколи не направляв і не направлятиме на адресу Російської православної церкви, патріарха Кирила або когось іншого прохання про помилування

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі