Речник об'єднаного пресцентру сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун в ефірі телемарафону заявив, що українські бійці мають успіхи в районі Роботиного, хоч просуваються і не так швидко, пише 24 Канал.

Дивіться також Шлях до Токмака через укріплення і міни: чим важливе село Роботине, яке звільнили ЗСУ

Росія перекидає сили у напрямку Роботиного

"Ми продовжуємо видавлювати противника. Нешвидко, але певні успіхи є", – сказав він.

Олександр Штупун підтвердив інформацію, що росіяни перекидають у напрямку Роботиного підрозділи повітряно-десантних військ. Окупанти також намагаються відновити утрачені позиції, але безуспішно.

Які проблеми виникнуть у росіян через перекидання сил

Британська розвідка в огляді про війну в Україні припускає, що російське командування почало перекидати під Роботине підкріплення з інших ділянок фронту, що зменшить можливості ворога вести наступальні дії.

Розвідка констатує, що українські сили зайшли у російську багаторівневу лінію оборони, що розташована на схід від селища Роботине, і українські піхотинці продовжують поступове тактичне просування і виснажують російські сили.

Окрім того, зберігається тиск на російські позиції південніше Бахмута, де українські сили поступово просуваються між Кліщіївкою та Андріївкою.

Дуже ймовірно, що Росія перекинула сили з інших ділянок фронту на заміну виснаженим підрозділам довкола Роботиного. Ці перекидання сил ймовірно обмежують спроможності Росії вести власні наступальні операції на інших ділянках фронту. Також ці передислокації, скоріш за все, вказують на те, що вони відчувають тиск на свої оборонні лінії, зокрема довкола Роботиного,
– зазначає розвідка.

Разом з тим, Олександр Штупун повідомив, що українські захисники також продовжують стримувати наступ окупаційних військ поблизу Авдіївки та Мар'їнки.

"Там ворог більше застосовує підрозділи "шторм-z". Там протягом доби противник здійснив 10 невдалих спроб витіснити наші підрозділи із займаних позицій. Не полишає спроб у районах Новокалинове, Красногорівки і Пречистівки Донецької області", – резюмував Штупун.