Про це сьогодні повідомила уповноважений Президента з питань мирного врегулювання ситуації у Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко, повідомляє прес-служба президента.

За її словами, останні три машини з гуманітарною допомогою були направлені адресно соціальним установам на тимчасово окуповані території області.

Зокрема, як повідомила Геращенко, у понеділок, 29 грудня, 16 тон продуктів через Станицю Луганську було направлено в Луганський ПТУ-інтернат для дітей з особливими потребами, Луганську обласну спеціальну загальноосвітню школу-інтернат, Луганський обласний геріатричний пансіонат для ветеранів війни і праці, дитячі будинки сімейного типу у Ровеньках, Краснодоні, Лутугине. Загалом допомогу отримали 25 соціальних закладів, яким адресно розвезли продукти.

Вона поінформувала, що голови Луганської та Донецької ОДА Генадій Москаль і Олександр Кіхтенко щодня отримують нові звернення від керівників соціальних установ, що знаходяться на підконтрольних бойовикам територіях, з проханням допомогти вижити їх підопічним в умовах складної гуманітарної ситуації, що там склалася.

Українська влада готова надавати адресну гуманітарну допомогу хворим, інвалідам, сиротам, літнім людям. Головне — гарантії безпеки доставки і адресність,
— зазначила Геращенко.

За її словами, у Донецькій області за чотири дні розподілено 110 тон українського гуманітарного вантажу, яким забезпечено 5,5 тисяч людей у населених пунктах Вуглегірськ, Булавинське, Ольховатка, Комишеватка, Новогродівка, Орловське, Андріївка, а також надано допомогу у селище Гранітне, що розташоване у зоні, підконтрольній ДНР. Кожен з громадян отримав по 20 кілограмів допомоги.

До слова, раніше повідомлялося, що Україна забезпечує прифронтові міста Донбасу гуманітарною допомогою. Військові розвозять харчування, новорічні подарунки дітям, теплі речі і навіть ялинки.