У порівнянні з 2019 роком, кількість людей, затриманих на зовнішньому кордоні Шенгенського простору, зменшилася. Як пояснив Майер, це пов'язано зі зменшенням трафіку в міжнародних аеропортах майже на 80%.

Цікаво Переправляли нелегалів за кордон: СБУ затримала організаторів угруповань у 3 областях України

За словами глави поліції Чехії у справах іноземців Мілана Майера, на цю кількість сильно вплинули мігранти, затримані за порушення правил Міністерства охорони здоров'я. Через пандемію COVID-19 перебування у країні було заборонене.

Хто живе у Чехії нелегально

Також збільшилася кількість іноземців, які нелегально проживають в Чехії. У 2020 році їх було виявлено 6 645, а у 2019 – 5 174 осіб. Переважно це люди, які приїхали до Чехії легально, але залишилися там після закінчення дозволеного терміну.

Кого найбільше серед затриманих:

  1. українців;
  2. молдаван;
  3. грузинів.

Кількість іноземців, що хотіли незаконно в'їхати в Чехію через зовнішній кордон Шенгенської зони, знизилося з 503 до 448. Це число зменшилось в другому кварталі, після введення протиепідеміологічних заходів у березні 2020 року поліція у справах іноземців затримала всього одну людину.

Куди намагались втекли

У 2020 році поліція також затримала 486 біженців, які хотіли потрапити в іншу країну через Чехію. У порівнянні з 2019 роком, їх стало на 220 більше.

В основному вони переміщалися на фургонах і вантажівках з Словаччини в Німеччину. Більшість мігрантів були з Афганістану, за ними слідували сирійці, марокканці і турки. За словами Майера, найбільше проблем в поліції з афганцями, які часто прикидаються неповнолітніми.