Активісти закликають покарати Росію за екологічні злочини під час війни, підписавши петицію до ООН та Європейського парламенту, передає 24 канал.

Важливо Крокодила евакуювати легше, ніж поні: зворушливі історії, як волонтери рятували тварин від війни

У петиції представники UAnimals закликають міжнародні організації та інституції засудити дії Росії, сприяти припиненню злочинів екологічного характеру, запровадити додаткові санкції проти країни-агресорки.

А також допомогти у поновленні української екосистеми під час війни та у післявоєнний час, зокрема залучивши інструмент репарацій,
– мовиться у заяві UAnimals.

За вісім місяців війни, як засвідчують дані Державної екологічної інспекції України, агресивні дії Росії призвели до того, що:

  • 182 880 квадратних метрів ґрунту забруднені шкідливими речовинами;
  • 2 365 129 квадратних метрів землі завалені залишками знищених предметів та боєприпасів;
  • 680 618 тонн нафтопродуктів згоріли за час обстрілів, що призвело до значного забруднення повітря;
  • 23 286 гектарів лісу були спалені ракетами чи снарядами. На відновлення частини лісових площ знадобиться щонайменше 10 років.
  • 7 155 689 об'єктів знищено, зокрема й критичної інфраструктури, що також завдало значних збитків навколишньому середовищу України.

В якому стані заповідні зони, що перебувають в окупації росіян

Росіяни окупували 8 заповідників та 12 національних природних парків. Приблизно 80% території національного парку "Святі гори" знищено. В окупованій "Асканії Новій" спостерігається гуманітарна криза. За оцінками українських екологів, може мовитися про знищення сотень тисяч або ж навіть мільйонів диких тварин. Водночас через вторгнення Росії загинули понад 6 мільйонів свійських тварин.

Варте уваги – Як зооактивісти рятують тварин від війни: дивіться відео