Як пише блогер Site.ua Дмитро Андреєв, браузер рекламують в сервісах Google.

"У всіх соцмережах і в сервісах гугла йде активна реклама якогось браузера "freeu" з посиланням на сайт freеu.zone (навмисне пишу з помилкою). Орієнтування встановлено на жителів України", – пише блогер.

Читайте також: Смали, Петро, прощаю, – на заборону "ВКонтакте" з’явився сатиричний кліп

Браузер для обходу заборони
В мережі рекламують російський браузер для обходу заборони "Однокласників" та "ВКонтакте"

Блогер зясував, що доменне імя сайту придбали в російського реєстратора nic.ru. Фізично сервер розміщенний в Москві, а належить компанії NESSLY HOLDINGS LIMITED. Ця ж компанія зареєстрована на Кіпрі, у 2012 році вона придбала 100% у статутному капіталі ТОВ "Однокласники".

Браузер для обходу заборони
Російський браузер рекламують в сервісах Google

При цьому на сайті російської антимонопольної служби є інформація про відповідний дозвіл на придбання соцмережі.

Браузер для обходу заборони
Сервер розміщений в Москві

Окрім того, блогер застеріг українців від вставнолення перших-ліпших додатків, розширень та браузерів для обходу заборони російських соцмереж.

Нагадаємо, 16 травня Президент України Порошенко ввів у дію рішення РНБО про блокування соцмереж "Вконтакте" та "Одноклассники" та інших російських ресурсів на території України, а вже 17 травня Указ президента набув чинності.

Зауважимо, заборона доступу до соціальних мереж "Одноклассники" і "ВКонтакте", а також до "Яндексу" в Україні має почати працювати не пізніше, аніж 1 червня 2017 року, щоправда вже 17 травня деякі провайдери почали блокувати російські ресурси.