Про це повідомляє прес-служба "Укрзалізниці".

"ПАТ "Укрзалізниця" прийняло в експлуатацію перші 25 піввагонів із 250, що передбачені договором постачання до кінця першого кварталу 2018 року. Договір укладено 6 листопада 2017 року за результатами публічних закупівель в системі Prozorro" – йдеться у повідомленні.

Вартість такої закупівлі – 299,940 мільйонів гривень з ПДВ.

Читайте також: В Україні можуть з'явитись іспанські потяги

Наступну партію, 25 вагонів, виробник – ТДВ "Попаснянський вагоноремонтний завод" – планує доставити у січні 2018 року. Інші партії по 100 піввагонів будуть у лютому та березні 2018 року.

Для оновлення парку вантажного рухомого складу наразі в системі публічних закупівель "ProZorro" також оголошено 10 тендерних процедур щодо придбання загалом 2250 піввагонів з терміном постачання у першому півріччі 2018 року.

За інформацією прес-служби, ведеться робота щодо отримання кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку для закупівлі вантажних піввагонів за принципами і правилами закупівель ЄБРР.

Окрім закупівлі напіввагонів, ПАТ "Укрзалізниця" будує цей потрібний рухомий склад на власних потужностях. З початку 2017 року три заводи-філії товариства вже виготовили 2202 піввагони,
– прокоментував в.о. голови правління ПАТ "Укрзалізниця" Євген Кравцов.

Дос слова, на заході України на підходах до ключових залізничних прикордонних переходах зібралося кілька тисяч вантажних вагонів, які простоюють.