У планах компанії купити 26 нових пасажирських вагонів та відремонтувати 40 тих, які наразі використовуються, повідомили у пресслужбі Укрзалізниці.

Зверніть увагу: На новорічні та різдвяні свята Укрзалізниця призначила додаткові поїзди

Частину коштів на фінансування цієї інвестиційної програми – близько 700 мільйонів гривень – компанія розраховує отримати від індексації тарифів на перевезення пасажирів,
– заявили в Укрзалізниці.

Що відомо про індексацію тарифів

  • Індексація здійснюватиметься поетапно. Щомісяця, з 1 березня до 31 грудня 2020 року, ціни на квитки зростатимуть на 2%. Вартість проїзду підвищуватимуть для усіх категорій вагонів, окрім 1-го класу поїздів Інтерсіті+.
  • У результаті Укрзалізниця збільшить вартість квитків на проїзд у своїх поїздах на 22%.

В Укрзалізниці додали, що востаннє тарифи на пасажирські перевезення переглядали у 2018 році. З того часу ціни на комплектувальні деталі для пасажирських вагонів суттєво зросли.

укрзалізниця квитки ціни
Як дорожчатимуть квитки на потяги у 2020 році / інфографіка 24 каналу

Зверніть увагу! Пасажирські перевезення є збитковими для компанії та фінансуються з доходів вантажних перевезень. Укрзалізниця прогнозує, що у 2020 році збитки від пасажирських перевезень можуть сягнути 14,3 мільярда гривень. При цьому компанія не отримує від держави грошей на оновлення пасажирського рухомого складу, хоча це передбачено законодавством.