Як Умань готується до головного свята хасидів

Місцеві комунальники вже встановили щити про заборону купання в уманських водоймах, а також біотуалети та сміттєві контейнери у громадських місцях. Про це 16 вересня повідомляє пресслужба Черкаської обласної державної адміністрації.

Зверніть увагу Паломництво хасидів в Умань у 2020 році: яка ситуація зараз – фото й відео

Скільки коштують карантинні заходи у час Рош га-Шана

Загалом на карантинні заходи під час Рош га-Шана виділили понад 300 тисяч гривень. За ці гроші щодня дезінфікуватимуть автомобілі поліцейських, сміттєвози та сміттєві контейнери. Окрім того, у культових для паломників місцях вже створили запаси антисептиків, рідкого мила та пульверизаторів. Також усіма необхідними засобами для дезінфекції та захисту забезпечені місцеві комунальники.

З 8 вересня 6 вулиць, по яких найчастіше пересуваються паломники, щодня прибирають та миють. Окрім того, на них нанесли маркування безпечної дистанції.

Представники Міжнародного Благодійного Фонду імені Рабі Нахмана із Бреслава вже визначили кількість прочан, які одночасно можуть перебувати в культових спорудах. Для паломників підготували графік відвідування святинь.

Що відбувається в Умані

  • Щороку восени тисячі хасидів прибувають в Умань для святкування Рош га-Шана. Саме там похований зачинатель брацлавського хасидизму Раббі Нахман. Хасиди вірять: якщо зустріти новий рік біля його могили, прийдешні місяці принесуть багато щастя.
  • Незважаючи на пандемію коронавірусу, цьогоріч до Умані прибули щонайменше тисяча хасидів.
  • 28 вересня Україна закрила кордони для іноземців.
  • Частина приїжджих хасидів при перетині кордону вдалися до хитрощів. Заявили, що Україну використовують лише для транзиту, однак залишилися тут.
  • Стежити за порядком в Умані під час Рош га-Шана будуть понад 500 поліцейських, які прибули на Черкащину з 20 областей України.
  • Понад тисяча хасидів наразі застрягли на кордоні України та Білорусі. Усі вони намагаються потрапити в Україну на святкування Рош га-Шана. Через натовп на кордоні українська сторона закрила пункт пропуску "Нові Яриловичі". Офіційний Київ відмовляється впустити хасидів.