Про це мовиться на офіційному сайті Кабміну в постанові №76, яку ухвалили на засіданні 18 червня 2024 року. В уряді також пояснили, хто зможе отримати 100% бронь від мобілізації.

До теми Електронний військово-обліковий документ тепер можна отримати в ЦНАПах

Сапери зможуть отримати 100% бронь

У Кабміні повідомили, що підприємства, установи, організації, які є сертифікованими операторами протимінної діяльності, матимуть змогу забронювати 100% складу груп або відділень, які безпосередньо проводять розмінування. Так, заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний наголосив, що гуманітарне розмінування українських територій – це одне з ключових завдань.

Необхідно якнайшвидше забезпечити безпеку населення на потенційно забруднених мінами територіях та повернути ці землі в економічну експлуатацію. Від цього залежить як економічне зростання в Україні, так і продовольча безпека у світі. Бронювання підготовлених фахівців з розмінування, які працюють в штатах операторів, створить необхідні умови для планомірної роботи з розмінування територій,
– наголосив Безкаравайний.

Відтак, бронювання зможуть отримати фахівці з розмінування сертифікованого оператора, які входять до складу груп:

  • нетехнічного обстеження;
  • технічного обстеження;
  • очищення;
  • інспектування;
  • контролю якості.

Варто наголосити, що мовиться про цивільних саперів, які пройшли базову підготовку, достатню для пошуку мін та вибухонебезпечних предметів в полях. Саме такі сапери можуть бути заброньовані, незалежно від військово-облікової спеціальності, віку, військового звання.

Водночас бронювання може бути анульоване, якщо оператор протимінної діяльності протягом 6 місяців не здійснює роботи з гуманітарного розмінування.