Про готовність України до нової хвилі коронавірусу Володимир Зеленський розповів в ефірі одного з телеканалів, пише 24 канал.

Важливо В Україні виявили 2 328 нових випадків коронавірусу за добу

Ми зараз справді дуже потужні. З точки зору ліжок, обладнання, кількості тестів, технічної підготовки й фахівців. Боюся про це говорити, але в деяких областях заповнені вже понад 50% ліжок, а це – дуже небезпечно,
– заявив президент.

Водночас він заявив, що кількість лікарняних ліжок, а особливо кількість спеціалістів не витримають, якщо друга чи третя хвиля коронавірусу буде "дуже потужною".

"Тут питання тільки до наших людей. Все інше роблять зараз спеціалісти, МОЗ й уряд. Якщо вони зрозуміють, що COVID-19 – це не грип. Те, що вакцина з'явиться з дня на день – це все трішки чутки", – наголосив глава держави.

Він пояснив, що нині декілька країн працюють над вакцинами від коронавірусу, але ніхто не знає, коли якусь з них передадуть у конкретну країну.

Резюмуючи, президент закликав людей бути дуже обережними й дотримуватися обмежень. Мовляв, коли не витримають медики, у нас буде те ж саме, що було в Італії.

Він також заявив, що легко "на ногах" перехворіти на коронавірус можуть лише діти. У дорослих таке трапляється лише в поодиноких випадках.

Коротко про коронавірус в Україні:

  • Перший випадок хвороби в нашій державі зафіксували ще на початку березня в чоловіка з Буковини. За цей час захворіли 102 тисяч 971 людина.
  • Значна частина хворих вже встигли одужати – 51 тисяча 735. Втім 2 тисячі 244 людей, на жаль, померли.
  • В останні дні України б'є рекорди за кількістю нових випадків хвороби. Лише за останню добу зафіксували 2 тисячі 328 нових випадків.