Про це розповіли у Міністерстві закордонних справ. Зазначили, що 1 листопада Уряд ухвалив постанову, яка регулює процедуру внесення інформації до закордонного паспорта.

До теми Скільки українських біженців перебуватиме за кордоном на кінець 2022 року: невтішні прогнози НБУ

"Українці, які вимушено перебувають за кордоном внаслідок збройної агресії Росії, зможуть оперативніше продовжувати в українських дипломатичних установах строк дії паспортів громадянина України для виїзду за кордон", – повідомили у міністерстві.

Україні не перебуватимуть за кордоном без чинних документів

Крім цього, громадяни України зможуть спрощено вносити інформацію про дітей до своїх паспортів або ж документів законних представників. У МЗС наголосили, що продовжити термін дії закордонного паспорта можна безплатно у день звернення.

Ухвалена постанова Кабінету Міністрів України сприятиме мінімізації випадків перебування дорослих та дітей за межами України без дійсних документів, – пояснили у МЗС.

Детальнішу інформацію про режими в'їзду та перебування за кордоном можна переглянути на інтерактивній карті МЗС.

Українці за кордоном: останні новини

  • У Європі може зрости кількість біженців з України через атаки по критичній інфраструктурі у зимовий період. Люди мають можливість повернутися з України до ЄС, якщо вони отримали статус тимчасового захисту в одній з європейських країн.
  • В Австрії змінили правила проїзду для біженців з України у громадському транспорті.
  • Українці зможуть придбати квитки на міжнародні рейси через застосунок "Укрзалізниці". Зокрема, до Польщі та Молдови.
  • У Польщі перевірятимуть, чи учні з України відвідують польські школи. Рішення ухвалили у Міністерстві внутрішніх справ і адміністрації Польщі.