Так заявив у фейсбуці секретар Київради Володимир Бондаренко.

Читайте також Столиця допоможе Чернігову добудувати фортифікаційні споруди

Центральна влада заблокувала 25 мільйонів гривень від Києва Чернігову на відновлення та будівництво фортифікацій. Чиновники у буквальному сенсі слова заблокували містам можливість оборонятися від наступу Росії та допомагати одне одному. Вдуматись: під час великої війни, якої в Європі не було майже 80 років, чиняться перешкоди містам, які просять дати можливість будувати фортифікації та укріплення. І в той же час, на заставці Міністерство фінансів України міститься слоган: "Разом до Перемоги!". Лицемірство, як воно є…,
– написав Володимир Бондаренко.

За словами секретаря Київради, 17 травня виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако звернувся до громади Києва з проханням профінансувати будівництво фортифікацій на Чернігівщині на 25 мільйонів гривень. Розуміючи, що це напрямок ймовірного удару агресора по Києву, міський голова Києва Віталій Кличко підтримав ініціативу громади Чернігова. Мінфін спочатку погодив виділення коштів, а потім, очевидно отримавши вказівки, відкликав своє погодження.

Бондаренко додав, що замість допомоги від центральної влади громади змушені шукати способи обійти перепони.

"Уряд вже не вважає загрозою наступ росіян? Дуже нагадує ситуацію початку 2022 року, коли Київ ще до вторгнення розпочав формування ТРО, а опоненти глузували та називали нас панікерами. Наглузувалися... Замість того, щоб спільними зусиллями боротися з ворогом, Київська міська рада змушена повсякчас виймати палиці з коліс та шукати можливості, як в законний спосіб обійти перепони", – заявив Володимир Бондаренко.

Мінфін відкликав погодження на виділення коштів Чернігову
Мінфін відкликав погодження на виділення коштів Чернігову / Фото Володимира Бондаренка

Виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако повідомив, що запит на будівництво додаткових фортифікацій надійшов від військових, проте грошей на це у міста немає.

На запит військового керівництва Чернігів потребує укріплення фортифікаційних споруд біля міста. З бюджетом зараз складно, 800 мільйнів ПДФО вилучила держава. Вилучили в міст кошти, а тепер ще й заборонили отримувати допомогу на будівництво укріплень. Уявіть рівень цинізму політиканів!.. Між безпекою цілого регіону та дрібними політичними ревнощами чиновники обрали політику,
– написав Ломако.

Як зазначалося, під час травневої сесії Київради виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако звернувся до столичних депутатів та громади Києва з проханням допомогти посилити фортифікаційні споруди навколо Чернігова. Мер Києва Віталій Кличко доручив розв'язати це питання, наголосивши на тому, що це і захист Києва з півночі.