Як заявив заступник міністра Мінрегіону Лев Парцхаладзе, вже з 1 жовтня вступає в дію оновлений ДБН щодо проектування дошкільних закладів, вбудованих у житлові будинки.

Читайте також: Как повысить интерес детей к учебе: просто сделать школы красивыми и яркими

Сьогодні в Україні є велика нестача шкіл та дитсадків, особливо у великих містах, центральних районах та багатьох житлових кварталах. Зазначу, що на 1000 жителів має бути забезпечено 38 місць у дитсадках і 135 місць у школах. По факту ж цього немає. Тому діти навчаються у класах по 35-40 учнів, в дві, а то навіть і в три зміни. Тому проектування невеликих початкових шкіл на перших поверхах житлових будинків могло би стати дієвим вирішенням ситуації, що склалася,
– сказав Лев Парцхаладзе.

За його словами, насамперед варто прописати вимоги до таких вбудованих початкових шкіл. Адже в таких закладах має бути відповідний рівень шумової ізоляції, пожежної безпеки, наявність спортзалу тощо.

Проект ДБР
Проект ДБР

Парцахаладзе також додав, що такі вбудовані школи забезпечать людей комфортними умовами для навчання початківців поруч з домівкою та зменшить проблему щодо катастрофічної нестачі місць в закладах освіти.