Збільшуватимуть поступово - додаватимуть по 6 місяців двічі на рік з січня наступного року.

"Якщо ми нічого не міняємо в Пенсійному фонді, то ми повинні самі собі сказати: у нас не буде грошей для його фінансування. Тобто ми повинні заморозити підвищення пенсій на віце-прем'єр-міністр України найближчі роки. Друга альтернатива: збільшити нарахування, які ідуть до Пенсійного фонду", - каже віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко.

Втім, збільшити відрахування до Пенсійного фонду для підприємств, які сьогодні складають 33%, наразі неможливо, - вважають в уряді. Адже цей крок змусить підприємців видавати зарплату у конвертах. Не бачать в уряді альтернативи і іншому непопулярному рішенню - підвищенню ціни на газ для населення, мовляв, за інших умов "Нафтогаз" не позбудеться боргів.

"Ми піднімаємо дійсно, вже підняли ціни на газ. Цього не вистачає і піднімемо ще раз в квітні. Це призведе до того, що ми вийдемо на ціни, які будуть економічно обґрунтовані", - каже віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко.

Тим часом опозиція критикує обидва кроки уряду - там кажуть - підвищення пенсійного віку не збільшить надходження до Пенсійного фонду. Натомість уряд мав би працювати над збільшенням кількості робочих місць. Що ж до зростання вартості газу - то його опозиція сама оскаржує в суді, і інших до цього закликає.

"Засідання суду має відбутися 15 серпня і ми розраховуємо, що суд прийме об’єктивне рішення. Крім того ми звертаємось до громадян України: звертатись з позовами до суду на рішення цієї нацкомісії про підвищення тарифів на газ як таке, що є необґрунтованим", - каже народний депутат, фракція БЮТ Олег Ляшко.

Нагадаємо, підвищення пенсійного віку та вартості газу є основними умовами отримання Україною кредитів від МВФ. Втім, раніше окремі політики говорили, що отримавши позику, Україна могла б і не виконувати повністю вимоги фонду.