Скандальний польський закон викликав обурення в Ізраїлі, де його сприйняли як спробу "переписування історії" і "заперечення Голокосту", пише Le Monde.

Читайте також: "Бандерівський закон" у Польщі: Парубій скликає нардепів

Цього тижня коаліція депутатів ізраїльського парламенту Кнесету навіть висунула контрзаконопроект, який ставить на один рівень заперечення Голокосту і мінімізацію ролі колабораціоністів та інших посібників нацистів у геноциді євреїв, зазначає видання.

Держдеп США, коментуючи закон "про заборону бандерівської ідеології", застеріг, що він може мати наслідки для стратегічних інтересів Польщі.

Ми (США, – "24") стурбовані, що законодавчі акти Польщі щодо злочинів, скоєних під час Голокосту, можуть підірвати свободу слова. Ми всі повинні бути обережними, щоб не заважати дискусії про Голокост. Ми закликаємо Польщу переоцінити законодавство з огляду на його потенційний вплив", – написала речниця американського відомства у Twitter.

Хоч президент Польщі Анджей Дуда ще може скористатися своїм правом вето під час підписання закону, однак для цього йому потрібно буде вступити у суперечку із націоналістичним дискурсом правлячої партії "Право і справедливість", зауважує французька газета.

Читайте також: Журналіст розповів, як поляки ставляться до закону про "заборону бандерівської ідеології"

Нагадаємо, 1 лютого про кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів ухвалив Сенат Польщі. Він стосується лише тих, хто публічно заперечує ці події, і не стосується дослідників. Згідно з законопроектом, за використання виразу "польські табори смерті" буде загрожувати штраф або позбавлення волі на три роки.

У МЗС України вважають, що це чергова спроба нав’язати однобічне трактування історичних подій і що Польща намагається зобразити українців "злочинними націоналістами".