24 Канал спільно із партнером Pepsi розповідає про неймовірний шлях Тоні Кроос у фінальних матчах Ліги чемпіонів. Для 34-річного німецького центрального півзахисника майбутній фінал ЛЧ-2024 стане вже сьомим у кар'єрі.

Цікаво Золотий хет-трик Зідана, переможний камбек Анчелотті: історія виступів Реала у фіналах ЛЧ

Це рекордний показник у історії Ліги чемпіонів. До такого показника футболіст дійшов із двома командами (Баварією та Реалом), а на рівні цього європейського клубного турніру Кроос вже провів 150 матчів. У проведених поєдинках наколотив 11 голів та віддав 30 асистів.

Тоні Кроос увійшов у сімку гравців, які провели найбільше матчів в ЛЧ. До прикладу, у лідера цього рейтингу, яким є Кріштіану Роналду, в активі 183 проведені гри.

У десятці найкращих фігурує лише три гравці, які відіграли понад 140 матчів за один клуб.

10. Серхіо Рамос – 142

Фінал ЛЧ-2011/2012. Баварія – Челсі 1:1 (по пен. 4:5)

Шлях Крооса до рекорду розпочався у сезоні-2011/2012, коли Тоні ще виступав у футболці Баварії. Головний тренер мюнхенців Юпп Гайнкес випустив німця із перших хвилин матчу проти Челсі. Основний час матчу закінчився нічиєю 1:1. На гол Мюллера лондонці відповіли результативним ударом Дрогба.

На 94-й хвилині Роббен міг принести Баварії трофей, якби із 11 метрів зумів переграти Чеха. Тому вирішальний поєдинок перейшов у серію пенальті, де точнішими були футболісти Челсі 4:5. Переможний 11-метровий реалізував все той же Дідьє Дрогба.

Тоні Кроос не взяв участі у серії пенальті. Це був перший фінал ЛЧ у кар'єрі Крооса, але одразу взяти кубок півзахиснику не вдалось.

Відеоогляд фіналу-2012 Баварія – Челсі

Фінал ЛЧ-2012/2013. Боруссія Дортмунд – Баварія 1:2

Наступного року Кроос разом із Баварією у другому сезоні поспіль дістався до фіналу Ліги чемпіонів-2012/2013. Цього разу уболівальники побачили вирішальний матч ЛЧ із присмаком Бундесліги. Адже на полі зійшлись два представники із Німеччини – Баварія та Боруссія Дортмунд.

У середині другого тайму команди обмінялись голами. Манджукич відкрив рахунок у фіналі. Однак перевага мюнхенців протрималась лише 7 хвилин, коли Гюндоган зрівняв рахунок на табло 1:1. Здавалось, що кубок знову вислизає із рук гравців Баварії, але Роббен реабілітувався за незабитий пенальті у фіналі ЛЧ минулого сезону. На 89-й хвилині нідерландець оформив переможний гол у ворота Романа Вайденфеллера – 1:2.

Кроос відіграв у цій єврокубковій компанії 9 матчів (3 голи), але через травму, яку отримав у першому поєдинку 1/4 фіналу ЛЧ проти Ювентуса, пропустив наступні 4 зустрічі. Зокрема не зіграв у фіналі проти Боруссії. Попри ушкодження німецький півзахисник завоював свій перший кубок цього європейського турніру.

Як Баварія обіграла Боруссію у фіналі Ліги чемпіонів

Покинув Баварію заради Реала

Влітку 2014-го Кроос перебрався у мадридський Реал. Це було дуже правильний крок у кар'єрі німецького футболіста. У майбутньому із "вершковими" Тоні 5 разів діставався фіналу Ліги чемпіонів, де 4 рази здобував трофей. Із сезону-2015/2016 по сезон-2017/2018 мадридський клуб разом із Кроосом тріумфував у Лізі чемпіонів.

Варте уваги Сім зірок Ліги чемпіонів: хто вигравав головний турнір Європи як гравець та як тренер

Фінал ЛЧ-2015/2016. Реал – Атлетіко 1:1 (по пен. 5:3)

Мадридське дербі стало першим фіналом ЛЧ у кар'єрі Крооса в Реалі. На 15-й хвилині гри Рамос після передачі Бейла вивів "галактікос" уперед 1:0. "Королівський клуб" тримав мінімальну перевагу на табло до 79-ї хвилини матчу, коли Карраско повернув "матрацників" у гру 1:1.

Відзначимо, що ще на старті другого тайму Атлетіко могло зрівняти цифри у матчі, якби Грізманн переграв по пенальті Наваса.

Фінал переріс у серію 11-метрових, де футболісти Реала здобули перемогу над Атлетіко 5:3. Лише пенальті Хуана Франсіско Торреса був хибним та приніс кубок "вершковим", які реалізували усі свої 11-метрові. Із усіх гравців, які забивали пенальті за Реал, лише Лукас Васкес продовжує свої виступи за мадридський гранд.

Щодо Крооса, то Тоні вийшов зі старту, але на 72-й хвилині був замінений на Іско.

Відеоогляд фіналу ЛЧ Реал – Атлетіко

Фінал ЛЧ-2016/2017. Ювентус – Реал 1:4

Вже у новому сезоні Реал повторив успіх на євроарені, діставшись до фіналу Ліги чемпіонів. Цього разу у суперниках мадридців був туринський Ювентус, з яким у "вершкових" було менше проблем.

У першому таймі команди обмінялись голами 1:1. А от вже у другій частині зустрічі Реал ще тричі засмутив голкіпера "старої синьйори" Буффона. Голи у ворота Джанлуїджі забили Каземіро, Роналду та Асенсіо.

Кроос відіграв майже повний фінал. Зідан зняв німця із гри лише, щоб затягнути час поєдинку. Тоні за 89 хвилин не відзначився результативними діями та заробив попередження.

Реал у другому сезоні поспіль тріумфував у Лізі чемпіонів.

Відеоогляд фіналу Ювентус – Реал

Фінал ЛЧ-2017/2018. Реал – Ліверпуль 3:1

У третьому поспіль сезоні Реал дійшов до фінальної стадії Ліги чемпіонів. Суперником "вершкових" став англійський Ліверпуль. "Галактікос" майже вдалось повторити підсумковий торішній результат фіналу ЛЧ-2016/2017.

Усі голи у цьому фіналі були забиті у другому таймі. Бензема вивів мадридський клуб уперед 1:0. Але вже через 4 хвилини Мане зробив рахунок рівним 1:1. Але далі голи дубль Бейла після передач Марсело "поховав" надії та шанси "мерсисайдців" на трофей 3:1.

Кроос відіграв повний матч.

Як Реал переміг Ліверпуль у фіналі ЧЛ-2017/2018

Фінал ЛЧ-2021/2022. Ліверпуль – Реал 0:1

Далі у мадридського клубу було затишшя із фіналами Ліги чемпіонів. Із сезону-2017/2018 Реал двічі вилітав на стадії 1/8 фіналу та одного разу від Аякса у чвертьфіналі турніру.

У сезоні-2021/2022 "вершкові" нарешті дістались фінальної стадії, до якої їх привів Карло Анчелотті. Єдиний та переможний гол у матчі забив Вінісіус Жуніор на 59-й хвилині гри. М'яч бразильця приніс Реалу 8-й трофей ЛЧ та 14-й кубок разом із перемогами у Кубку європейських чемпіонів. Так раніше називалась Ліга чемпіонів.

Кроос знову відіграв увесь фінал.

Відеоогляд фіналу Ліверпуль – Реал

У поточному сезоні-2023/2024 Реал знову дістався фіналу Ліги чемпіонів вперше із сезону-2021/2022. Вже 1 червня мадридський клуб може здобути свій черговий трофей турніру, який може стати для Тоні Крооса 6-м у кар'єрі.

Це може бути останній кубок для Крооса, який він завоює разом із Реалом. Подейкують, що вже влітку 2024-го Тоні може покинути іспанську команду. У німця є контракт із "Королівським клубом" до кінця цього сезону. Кроос схиляється до варіанту із закінченням професійної кар'єри після домашнього Євро-2024.