Про це заявив митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ Олександр Драбинко в ефірі 24 каналу.

До слова, Віру ніхто не змушуватиме змінювати, – митрополит про законопроєкт щодо заборони РПЦ

За його словами, питання заборони російської церкви в Україні неоднозначне.

Але потрібно чітко розділити, що той же Олександр Усик не підтримає Московський патріархат та патріарха Кирила. Він є духовною дитиною митрополита Онуфрія. Такі люди вважають себе причетними до УПЦ, яка перебуває під Московським патріархатом,
– пояснив митрополит.

Олександр Драбинко вважає, що було б простіше, якби Собор УПЦ МП заявив про вихід з Московського патріархату. "То нікуди не дівся б митрополит Онуфрій, нікуди не дівся б Олександр Усик. Тоді не було б розділення серед українських православних людей", – додав він.

Митрополит додав, що таке розділення може породити тільки небажання вийти з Московського патріархату нашого керівництва УПЦ МП.

Зазначимо, що боксер Олександр Усик неодноразово зазнавав критики через свою прихильність до московського патріархату. Він приятелює з митрополитом Української православної церкви (Московського патріархату) Онуфрієм.

До того ж, через участь у зйомках російського фільму про церкви Василь Ломаченко та Олександр Усик потрапили в базу "Миротворця". Спортсмени у стрічці розповідають про свою дружбу з росіянами та просувають тезу про "єдиний народ".

Митрополит про заборону Московського патріархату, перехід до ПЦУ та віру:


До слова, в Україні планують повністю заборонити діяльність Російської православної церкви для захисту суверенітету та територіальної цілісності держави. Вже навіть подали відповідний законопроєкт до Верховної Ради.

Що передбачає законопроєкт щодо РПЦ: коротко

  • Усю церковну власність управління РПЦ в Україні та релігійних організацій, зокрема й Київської митрополії Української православної церкви, впродовж 48 годин з дня ухвалення закону мають інвентаризувати та націоналізувати.
  • Водночас релігійні громади, монастирі і духовні навчальні заклади Московського патріархату можуть змінити свою підлеглість впродовж 14 днів.