Відповідний протокол про співпрацю був підписаний у вівторок в Києві, повідомила прес-служба Мін'юсту.

За словами міністра юстиції Павла Петренка, основними завданнями документа є технічна, експертна та фінансова підтримка реформ, які розпочаті і вводяться міністерством у сфері органів юстиції та судової системи.

"Перший блок реформ, який буде реалізовуватися спільно з USAID, пов'язаний з реформуванням судової системи. Був прийнятий Закон про справедливий суд. Зараз ми маємо позитивні висновки Венеціанської комісії щодо цього закону. Зараз основним завданням спільної роботи є подальше реформування і зміни в Конституції в частині того, щоб Україна отримала справді незалежну і сильну судову систему з чесними і справедливими судами", — зазначив глава Мін'юсту.

Другий блок, за словами міністра, стосується співпраці з експертами USAID в частині реалізації Закону про очищення влади. Цей закон також отримав позитивні оцінки експертів Венеціанської комісії і був визнаний унікальним законодавчим актом, який відрізняється від практик, які мали місце в країнах Східної Європи.

Спільно з USAID ми проводимо програму навчання наших співробітників люстраційного департаменту з ознайомлення з кращими практиками проведення люстрації в країнах Східної Європи,
— зазначив Павло Петренко.

Третім блоком спільної роботи стане проведення фахівцями Агентства США з Міжнародного розвитку моніторингу реформ в системі юстиції.

"Наші партнери з USAID висловили згоду на проведення моніторингу реформ на місцях за практиками пілотних проектів із залученням відповідних громадських організацій. Це буде найкраще і найбільш об'єктивне вимірювання наших реформ", — підкреслив очільник Мін'юсту.

Ще одним важливим напрямком співпраці стане просвітницька робота та захист прав людини. Адже Мін'юст отримав функцію надання правової допомоги громадянам, які не мають можливості отримати допомогу адвокатів за гроші.

"Ми розгортаємо широку мережу центрів правової допомоги. Завдяки реалізації цього проекту малозабезпечені Українці зможуть отримати якісну правову допомогу за державний рахунок", — поінформував міністр юстиції.

Останній блок, прописаний в документі, стосується перекладу публічних сервісів, які надає Мін'юст, в електронний формат.

Наше спільне завдання — провести роз'яснювальну та просвітницьку роботу серед громадян і підприємців. Щоб вони активно користувалися цими сервісами без контакту з чиновниками. Мова йде про 5 мільйонів контактів щорічно,
— резюмував Павло Петренко.

Зі свого боку керівник проекту "Справедливе правосуддя" Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID) Девід Вон відзначив, що сприяння вдосконаленню роботи української судової системи є пріоритетом роботи проекту.

"Особливу увагу ми будемо приділяти налагодженню діалогу між судами та суспільством, питанням поліпшення доступу до правосуддя, а також збільшенню прозорості та підзвітності судової системи", — зазначив американський експерт.

За його словами, підписаний протокол про співпрацю також передбачає підтримку конституційного процесу в Україні, поліпшення порядку проведення перевірок державних чиновників і суддів, а також реалізацію програм з підвищення знань представників органів юстиції.

"Ще один важливий напрямок співпраці — залучення представників громадянського суспільства до здійснення моніторингу діяльності урядових установ та проведення просвітницької роботи серед громадян", - підкреслив Девід Вон.