Про це йдеться у постанові Печерського районного суду міста Києва від 27 липня.

Відповідно до неї слідчий відділ Головного управління СБУ в Києві та Київській області здійснює досудове слідство щодо кримінального провадження, розпочатого 27 червня за ч. 1 ст. 328 (розголошення державної таємниці) Кримінального кодексу.

Читайте також: Як Гужва зраджував Україну на догоду Кремлю: журналіст опублікував красномовні факти

"Досудовим розслідуванням за вказаним кримінальним провадженням встановлено, що 22.06.2017 співробітниками Головного управління Національної поліції України у м. Києві, під час проведення обшуку у кримінальному провадженні № 420171000000000409 від 31.03.2017, в офісному приміщенні редакції інтернет-видання "Страна.ua", вилучено флеш-накопичувач марки Kingston з написами "CN062806 5V 05360-307,А00LF", на якому перебувають електронні документи, з відомостями, що можливо становлять державну таємницю", – підкреслюється в ухвалі.

Крім того зазначається, під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що частина вищевказаних електронних документів, з відомостями, які можливо становлять державну таємницю, зберігалась на ПЕОМ 18052 з магнітними жорсткими дисками № 1152 та № 1150, що перебувають у володінні юридичної особи – Міністерстві оборони України.

Відтак, СБУ звернулася до суду з проханням отримати доступ до комп'ютерів Міноборони, щоб перевірити чи дійсно Гужва зберігав секретні дані.

Додамо, незважаючи на протест представника оборонного міністертсва, суд задовольнив клопотання СБУ та дозволив слідчим спецслужби доступ до вказаних жорстких дисків на комп'ютерах Міноборони.

Нагадаємо, 22 червня у Києві відбулися обшуки видання "Страна.ua", після чого було затримано його головного редактора Ігоря Гужву. ГПУ звинувачує його у вимаганні хабара в розмірі 20 тисяч доларів.

Пізніше за Гужву внесли заставу в розмірі 544 тисячі гривень, і удень 27 червня головний редактор проросійського ресурсу "Страна.ua" вийшов на свободу із Лук'янівського СІЗО у Києві.