Присвятили його жителям України, які під час Другої світової війни рятували життя євреям, ромам та іншим приреченим на смерть. Протягом Марафону представники музею разом із партнерами збиратимуть усні спогади, а також відео, фотодокументи та артефакти зі свідченнями про Голокост.

Україна за кількістю праведників народу світу займає 4 місце в Європі і, відповідно, у світі – це понад 2 600 осіб. В результаті цього марафону велика кількість цих історій буде розказана, і це буде непоганий старт для того, щоб максимальна кількість цих історій стала відома не тільки в Україні, а й за межами,
– сказав науковий співробітник Національного музею історії України Тарас Городняк.

Під час старту Марафону історіями ділилися письменники з Німеччини, а також відбувся показ документального фільму про Голокост на Вінниччині "Іспит на людяність".

Цей фільм щороку майже виходить у дні присвячені Голокосту. За п’ять років він не тільки не втрати своєї актуальності, а навпаки, до нього зростає інтерес. Зараз ми вирішили його все ж таки спрямувати на іноземну аудиторію,
– розповів продюсер документального фільму "Іспит на людяність" Олександр Дріз.

"Голокост – це безпрецедентна, страшна катастрофа і обов'язково про неї треба пам'ятати, щоб в жодному разі, в майбутньому цього не пережити", – зазначив директор видавництва "Саміт-книга" Іван Степурін.

Щомісяця зібрані свідчення про Голокост оприлюднюватимуть на тематичних виставках, телебаченні та у громадському просторі. Із матеріалами також можна буде ознайомитися на сайті портрети.com.uа. А у фіналі проєкту заплановано вихід спеціального видання.