Про це повідомляють "Українські новини".

Читайте також: У Луценка уточнили, скільки злочинців Росія видала Україні

Згідно з матеріалами суду, Алякін був затриманий 9 серпня співробітниками Служби безпеки України на 79-му кілометрі автодороги "Київ – Одеса". Його розшукує Міністерство внутрішніх справ Росії за підозрою в шахрайстві в особливо великому розмірі. В Україні він є власником будівельної компанії "Прогрес Буд", що зареєстрована в м. Борисполі.

До Генеральної прокуратури України надійшов запит компетентних органів Російської Федерації про видачу особи для притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення інкримінованих йому злочинів. Згідно із запитом, розшукуваний є громадянином Російської Федерації,
– сказано в матеріалах суду.

У 2013 році бізнесмен отримав українське громадянство, але 30 липня цього року Державна міграційна служба скасувала це рішення.

Захист бізнесмена просив відпустити його під домашній арешт, вказуючи на те, що Алякіну необхідне стаціонарне лікування, він має міцні соціальні зв'язки, перебуває в цивільному шлюбі і є єдиним годувальником, а також підтримує Україну у збройному конфлікті на Донбасі. Зокрема, захист стверджує, що бізнесмен проходив службу в добровольчих підрозділах "Арата" і "Айдар", забезпечував учасників АТО роботою і житлом.

Сам Алякін заявив, що вважає себе громадянином України.

Однак суд застосував щодо підсудного запобіжний захід у вигляді утримання під вартою (екстрадиційний арешт) до винесення рішення Генеральною прокуратурою України про його видачу і фактичну передачу Росії.

Раніше цього місяця значний резонанс спричинило рішення України видати Росії уродженця Інгушетії Тимура Тумгоєва, якого в РФ обвинувачують в участі у незаконному збройному формуванні, що структурно належало до угрупування "Ісламська держава" та яке брало участь у бойових діях проти урядових військ Сирії.

Екстрадиція Тумгоєва до Росії обурила активістів та правозахисників, які заявили, що уродженець Інгушетії як доброволець брав участь в АТО на Донбасі.