150-метрова конструкція обвішана сучасними антенами та передавачами. Але з неї сигнал поширюватиметься лише на рівнинну частину півострова, попри глушилки ворога. Будівництво телевежі фінансував меценат, у держави на це не знайшлося грошей.
Сигнал українських передавачів не діставатиме до Сімферополя чи Керчі через гори. Але українські телеканали перейшли на новий супутник, який повністю у вільному доступі. Тож після простого налаштування антени Україну буде видно і чутно.
Втім, у прифронтових районах, попри третій рік війни, все ще панує російська пропаганда. У Міністерстві інформації це пояснюють роботою потужних телерадіовеж у Донецьку та Луганську.
Читайте також: Україна хоче почати глушити сигнали ЗМІ терористів Донбасу
Вежа на горі Карачун ситуацію покращила, та кардинально не переломила. Окрім цього, передавачі встановлено в районі Старобільська, Покровська, Волновахи та Маріуполя. Втім, їх не вистачає, щоб повністю покрити підконтрольну територію. А от російські канали працюють без проблем.
У нас залишається проблемною сама лінія зіткнення, тому що там, по суті, будуть стикатися два сигнали. І сигнал з боку терористичних організацій сильніший, бо там вищі вежі. Тому саме на лінії зіткнення ми вирішуємо проблему розміщенням точкових передавачів, в місцях, де знаходиться велика кількість людей. Це стосується в першу чергу населених пунктів і військових частин, –
пояснив державний секретар Міністерства інформполітики Артем Біденко.
Дрібними передавачами фактично затикають дірки. Щоб повністю забезпечити теле- та радіосигналом хоча б підконтрольну територію, до кінця року обіцяють побудувати ще вежі у Бахмутівці та у Покровську.
Зараз сигнал українських каналів пробивається лише у деяких прифронтових районах окупованих територій. Повноцінно ж дивитись їх можна лише через супутник або інтернет. Таким чином Україна програє битву за мізки своїх громадян.
Читайте також: В Україні можуть закрити більше 20 антиукраїнських сайтів