Про це повідомило УНІАН.

Читайте також: "Київстар", Vodafone та lifecell потрапили під перевірку через свої тарифи

Міська рада Івано-Франківська та мобільний оператор "Київстар" запустили у місті перший в Україні сервіс оплати проїзду за допомогою SMS. Згідно з повідомленням прес-служби оператора, з міськрадою досягнуто домовленостей про взаємодію у сферах впровадження інноваційних проектів для населення міста на базі новітніх інформаційних і телекомунікаційних технологій.

Буде спільно реалізовано низку проектів, які вплинуть на розвиток інфраструктури міста та туризму в регіоні, забезпечать своєчасне оповіщення населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій або їх загрози, нададуть населенню доступ до електронних порталів міста з допомогою технології Mobile ID тощо. І першим таким сервісом стала послуга SMS-оплати проїзду в міському транспорті,
– йдеться в повідомленні.

Директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку компанії "Київстар" Євген Кражан пояснив, що оплата проїзду в транспорті SMSками – це дуже просто: потрібно тільки відправити код маршруту і отримати підтвердження про оплату.


Євген Кражан пояснив, що оплата проїзду в транспорті SMSками – це дуже просто

До того ж, сервіс можна розвивати і поширити на інші сфери життя: сплату за паркування, комунальних платежів, продажу квитків в театри, кіно, музеї тощо. Також SMS-оплата сприяє захисту екології, адже зменшує необхідність друку паперових квитків.

Як скористатися сервісом оплати проїзду через SMS? Потрібно відправити SMS з кодом відповідного маршруту – код розміщено усередині салону транспортного засобу – на номер 877. За повідомлення окрема оплата не стягується. Через хвилину приходить відповідь-підтвердження оплати проїзду. На мобільному рахунку необхідно мати відповідну суму коштів – у розмірі вартості проїзду. Будь-які податки і збори вже включені у цю суму і жодних додаткових чи прихованих комісій – немає. Наразі це інформація тільки для мешканців Івано-Франківська.